terarij

no avatar
GAGARO

terarij

Poslao/la GAGARO » pon stu 23, 2009 7:45 pm

Imam namjeru napraviti terarij za kornjaču koja trenutno spava zimski san...
Planirao sam skočiti u šumu i nabrati malo kamenja te ih nekako složiti kao kopno.
Mene zanima dali netko ima kakvo iskustvo sa izradom ovakve vrste terarija i postoji li nekakav specijalni silikon za ljepljenje kamena ili je dobar i obični staklarski?!!
Naravno, nekakva slika terarija, savjet uvijek pomaže...
Dakle...

celebrinbor

Re: terarij

Poslao/la celebrinbor » uto stu 24, 2009 8:50 am

Nikada nisam vodenu kornjaču držao u terariju, već vani u ogromnoj kmenici gdje bi ona svake godine ulazila u hibernaciju, te je uvijek bila odličnog zdravlja. (kad sam se odselio nisam je moga ponjeti sa sobom te sam je morao pokloniti :-( ). Radije ukoliko imaš mogučnosti napravi vrtno jezero posadi lopoč, rogos, papirus, kupi plutajuče biljke... Moja kornjača je i sada super kako čujem od osobe kojoj sam je poklonio.
Celebrinbor o Eregion

kova.aq.

Poslao/la kova.aq. » uto stu 24, 2009 11:38 am

ja sam imo dvije tropske kornjače 9 godina :D još uvijek su žive ali nisam ih mogao držati bile su mi prevelike . Ovako ide priča kad su bile male bile su u plastičnom terariju sa malom palmom , onda u jednom većem oko 20 l sa otvorom za zrak i sa kamenom na koji bi se penjali onda jedan oko 30 l isto plastični sa umjetnom obalom koja je bila original uz plastični terarij tako da mogu van zatim 60 litreni stakleni sa podvodnim filterom isto 10 cm vode i neki kamen na koji bi izlazile van i onda 90 litreni stakleni sa filterom i kad im je to postalo malo odnio sam ih u pet shop i tamo su zbrinute

josip os

Poslao/la josip os » sub vel 06, 2010 12:07 pm

ja te nebi nista htjeo savjetovati
evo ti link registriraj se tu pa se raspitaj
http://www.svijet-ljubimaca.com/forum/v ... m.php?f=18
:mah:
Nemam potpis....

josip os

Poslao/la josip os » sub vel 06, 2010 12:08 pm

opet negledam datum