vodena kornjača

i.love.guppy

vodena kornjača

Poslao/la i.love.guppy » čet srp 14, 2011 3:25 pm

ljudi, upomoć! jedna mi je kornjačica (dob nepoznata) dobila nekakvu izraslinu ispod crvene (zasad još uvijek) žute pjege. veterinar kaže da fali vitamina a, dao mi je dozu za 4 mjenjanja vode, ona jede puno jetrice, ali joj se stanje, čini mi se, pogoršalo. :NP:
ako netko ima iskustva s ovim, samo neka kaže :-(
walkin' gets too boring when you learn how to fly
shakira
breathin' makes you tired when you learn how to love
i.love.guppy

no avatar
GAGARO

Re: vodena kornjača

Poslao/la GAGARO » pet srp 15, 2011 8:31 am

Imam ih već nekoliko godina al nemam iskustva sa time...sltkovodne kornjače inače nisu osjetljive životinje jer u prirodi žive u raznim baruštinama...jednu veliku od 25 cma sam vidio čak i u potoku kod sebe u kvartu kako se sunča...netko jako pametan ju je bacio...
Možda je problem sa jednoličnom hranom...
Moje kornjače su preko zime neaktivne, preselim ih u kuću,stavim na tamnije i hladnije mjesto i do travnja ih ne diram...
Onda idu van u veliki akvarij i žive gotovo kao i u prirodi...
Prehrana: jedan dan piletina-čisto bijelo meso od batka,prsa,krilo, drugi dan im dam slatkovodne ribe-neznam koja vrsta, susjed ih je upecao na šoderici al vjeruj mi riba im najviše paše...to im je prirodna hrana...netko im stavi čak i žive ribice koje se brzo množe a koje one love te na taj način imaju prirodnu i svježu hranu...treći dan-račići koje možeš kupiti u pet shopovima...još im stavim u njihov terarij iz svog slatkovodnog akvarij plutajuče bilje- pistia pa one tu i tamo gricnu zelenjavu, pretpostavljam da im to paše...
Dio vode im promjenim jednom tjedno...ili pipovača ili ako imam kišnice...
Vitamine sam isto kupio al sam skužio da im to ne odgovara jer kad im kapnem par kapi na hranu, hrana poprimi drugi okus i neće to jesti pa im kapnem tu i tamo par kapi u vodu...
Dal to što pomaže ili ne,ne znam al to je moje iskustvo...
Nadam se da sam pomogao...;-)
;) :mah:

i.love.guppy

Poslao/la i.love.guppy » pet srp 15, 2011 9:34 am

hvala :-* :na:

no avatar
PoWeR01

Poslao/la PoWeR01 » sub vel 23, 2013 4:13 pm

Mozda su ti kornjacice u premalom mijestu
$$~§{PQW€R}§~$$