Bjelouška

no avatar
Marco01

Re: Bjelouška

Poslao/la Marco01 » pon lip 18, 2012 10:08 am

Ok..evo ispricavam se sto imam zmiju. Kad su me pitali dal j uzelim mogo sam rec ne i onda bi sad bila mrtva. Jer nije pozeljno imat zmiju u svom dvoristu. A ta zmija zivi kod nas. Pod nasom klimom. Tako da nema potrebe za nikakvu lampu jer je ona cijeli dan vani.

dado145

Poslao/la dado145 » pon lip 18, 2012 10:11 am

Marco01 je napisao/la:Ok..evo ispricavam se sto imam zmiju. Kad su me pitali dal j uzelim mogo sam rec ne i onda bi sad bila mrtva. Jer nije pozeljno imat zmiju u svom dvoristu. A ta zmija zivi kod nas. Pod nasom klimom. Tako da nema potrebe za nikakvu lampu jer je ona cijeli dan vani.

Preživit će ti ona i bez lampe na suncu......
Neki ljudi sole pamet kako treba lampa za gmazove,a i sami drže kornjaču ili zmiju bez lampe i ostalih potrebnih uređaja.

I ja bi isto napravio što si i ti,zadržao bi je :D
Enjoy while you're young!!!

no avatar
Marco01

Poslao/la Marco01 » pon lip 18, 2012 10:21 am

A i kao sto sam rekao, terarij je jos u IZRADI. Kad stavim slike terarija onda slobodno recite sta nevalja, sta treba promjenit. I bjelouska je iz nasih krajeva (nije tropska) i netreba lampe jer njima sad mogu samo narusava prirodnu ravnotežu.

dejan šukurma

Poslao/la dejan šukurma » pon lip 18, 2012 12:15 pm

evo moj predlog... napravi sve sto terebas, i kad osposobis, da stalazu izneses van negdje, gdje 1-2-3 sata dnevno ima direktnog sunca, kako bi zmija mogla na sunce bar malo, jer ni one ne budu skroz u vodi cijelo vrijeme ;) a kad si se vec odlucio na vodene zmije naseg podneblja, uzmi vodenu sarku, ona ti je po meni najljepsa ;)
P.S.
ja nemam sad mogucnost da nabavim lampu za gmazove, ali zato mi je akvaterarij napolju te ima dnevno 1 sat vremena direktnog sunca, kornja se vec ustosila, i zna kad joj dolazi sunce pa se sunca i opet u vodu do iduceg dana ;) jednom sedmicno je premalo da se sunca, jer uzmi u obzir ono najnajbitnije- zmije su hladnokrvne zivotinje i bez sunca (imitacije sunca) ne mogu da zive ;)
10 akvarijuma:185 litara x1, 100 litara x1, 54 litre x1. 25 litara x1, 20 litara x1, 10 litara x1, 7 litara x1, 5 litara x 4
2 zamorca: muzjak i zenka
3 kunica velike rase: 5 kg zenka, 6 kg muzjak i 9 kg zenka
4 australske zebe
1 kornjaca
2 psa
1 macka :)

dado145

Poslao/la dado145 » pon lip 18, 2012 12:26 pm

dejan šukurma je napisao/la:evo moj predlog... napravi sve sto terebas, i kad osposobis, da stalazu izneses van negdje, gdje 1-2-3 sata dnevno ima direktnog sunca, kako bi zmija mogla na sunce bar malo, jer ni one ne budu skroz u vodi cijelo vrijeme ;) a kad si se vec odlucio na vodene zmije naseg podneblja, uzmi vodenu sarku, ona ti je po meni najljepsa ;)
P.S.
ja nemam sad mogucnost da nabavim lampu za gmazove, ali zato mi je akvaterarij napolju te ima dnevno 1 sat vremena direktnog sunca, kornja se vec ustosila, i zna kad joj dolazi sunce pa se sunca i opet u vodu do iduceg dana ;) jednom sedmicno je premalo da se sunca, jer uzmi u obzir ono najnajbitnije- zmije su hladnokrvne zivotinje i bez sunca (imitacije sunca) ne mogu da zive ;)

Slažem se s Dejanom :-)

no avatar
Marco01

Poslao/la Marco01 » pon lip 18, 2012 12:35 pm

Kolega Dejan,
Terarij je smjesten tako da je jedan kamen direkt na suncu cijeli dan (poveci kamen da se sunca na njemu). A ostalih 60%kopna je u sjeni. Voda je sva u sjeni jer kad je bila na suncu bila je vruuuuca pa je zmijica bila :ljut: . A i meni nije cilj drzati zmiju pa da sad nabavljam sarke, ja sam tu zmiju samo spasio od smrti i kad naraste idee i obliznje vece jezero (gdje ima puno pripadnika njene vrste) da dalje nastavi zivot (o pustanju u to jezero moram jos razmislit jer neznam kako ce se ostale ponasat prema njoj)

dado145

Poslao/la dado145 » pon lip 18, 2012 12:52 pm

Evo prijedlog za terariji................
Stavi na dno šljunak i stavi malo vode, iznad vode staviš grane i umijetno lišće :-)

To je moj prijedlog,a ti razmisli jel ti se sviđa il ne.

no avatar
Komšija

Poslao/la Komšija » uto lip 19, 2012 8:36 pm

Kako ti mene ljutis... Ona izjava o "skupim" zmijama ti stvarno nije na mjestu. Pa to je nasa domaca zmija koju mozes gledati u prirodi kad god pozelis, a ti je moras "zarobiti" i drzati u nemogucim uvjetima za nju. Pa to je divlja zivotinja, NEnaviknuta na zatocenistvo, patis je samo, kako to ne vidis??? Stvarno si veliki ljubitelj zivotinja, tebi treba zabraniti drzanje bilo kakvih kucnih ljubimaca... Ja sam jucer pronasao mladu bjelousku u dvoristu, uhvatio sam je ali nisam je kao ti "spasio" tako sto sam je stavio u staklenu kutiju i napravio joj IDEALNE uslove za zivot nego sam je odneo na najblizu rijeku(20km udaljenu) i tamo je pustio. Ako je roda pojede to je prirodna selekcija, ako je covjek ubije ide njemu na dusu a tebi ce ta tvoja ici na dusu kad ugine...

Razmisli malo o svojim postupcima... A vi ostali nemojte ga ohrabrivati, HALO!!!

dejan šukurma

Poslao/la dejan šukurma » pet lip 22, 2012 9:04 am

pa vidis da ne pali kad sam mu reko da pogresno radi... ako je vec nemoguce odgovorit ga, ajmo onda da pomognemo zmiji...
10 akvarijuma:185 litara x1, 100 litara x1, 54 litre x1. 25 litara x1, 20 litara x1, 10 litara x1, 7 litara x1, 5 litara x 4
2 zamorca: muzjak i zenka
3 kunica velike rase: 5 kg zenka, 6 kg muzjak i 9 kg zenka
4 australske zebe
1 kornjaca
2 psa
1 macka :)

mobi_dik

Poslao/la mobi_dik » sri srp 04, 2012 8:52 pm

Marco01 je napisao/la:Kakve lampe? Pa nije to zmija koja vrijedipar hiljada kuna. A i tako je ne kanim imati vjecno. Dok naraste ide ona u prirodu. A u terariju ce bit pijesak, voda (pa moze se okupat) i grana, dvije. I to je to. I gore mrezica da ne pobjegne. Ugl. terarij je prenosiv tako da cu je ja stavljat na sunce van pa nema potrebe za lampom.

Razmisli o tome da svojim uplitanjem možeš napraviti više štete nego koristi.

To sasvim sigurno nije životinja koju ćeš držati u terarijskim uvjetima, tako da koliko god dobra tvoja namjera bila, ne bi se trebao uplitati jer to najčešće loše završi.

Pametnije bi bilo da novac i vrijeme koje planiraš potrošiti na uređenje smještaja potrošiš na potragu i odlazak na mjesto u prirodi gdje ima najbolje šanse preživljavanja.

Molim te, uzmi vremena da ju odneseš do takvog mjesta, i da ju pustiš u prirodu gdje i pripada.

Prethodna

Natrag na Životinjice

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.