Problem sa puževima jabučarima

Kozice, rakovi, žabice, kornjače, pužOvi :)
no avatar
smata

Problem sa puževima jabučarima

Poslao/la smata » sri ožu 26, 2014 2:15 pm

Picture 002.jpg
Izgled akvarija
Picture 002.jpg (3.57 MIB) Pogledano 2034 put/a.
Pozdrav, dva puta sam nabavljao puževe jabučare. Kad sam prvi put stavio u akvarij puževe, nakon otprilike dvadesetak dana svi su uginuli. Opet sam ih nabavio otprilike mjesec dana kasnije i stavio u akvarij. ispočetka je izgledalo sve dobro, ali nakon oko osam dana opet su svi uginuli. Akvarij je od 250 lit. Biljke se super razvijaju. Imam i ancistrusa. Druge ribe za sada još ne držim. Temperatura je 25 stup. Ph prema testu kojeg sam kupio u dučanu za akvaristiku pokaziva normalu. Vodu djelom mjenjam svaki tjedan. Pumpa za zrak radi normalno sa raspršivačem. Puževi se nisu stalno penjali prema površini da bih posumljao na kisik. Ako netko ima iskustvo molio bih savjet.

Biljaosk

Re: Problem sa puževima jabučarima

Poslao/la Biljaosk » ned ožu 30, 2014 12:23 pm

ovako,puževi su osjetljivi na velike količine amonijaka,tj moraš gledat na to da ti podloga bude sa što manje trulog lišća. ako gnojiš boljke ili stavljaš one tabletirane,postoji mogučnost da nisu došli do toga i pojeli i otrovali se. ph njima ne smeta,mogu se držat na 7-14,tvrdoče vode (znači voda iz pipe im ne smeta i ne mora se tretirat s ničime). nadam se da ih hraniš da ne hraniš samo biljke iako oni ako nemaju što jesti predju na bilje.(ubacuj im hrane u listićima,tabletiranu hranu,kukuruza,salate,špinata...)Zašto mjenjaš vodu tjedno ako nemaš ribe? nema potrebe za puževe da to radiš.Ja uzgajam jabučare i nemam problema s njima niti s uginučem ikad (osim kad dosegnu duboku starost ali prije toga imam hrpetine mladih jabučara) Nadam se da sam pomogla,ako te što zanima pitaj slobodno

no avatar
watson70

Poslao/la watson70 » ned lis 12, 2014 7:05 pm

Aktivni ugljen je bitni filtracijski medij za svaki akvarij.
Učinkovito uklanja mirise, teške metale te pročišćuje i omekšava vodu. :evil:
watson

no avatar
corazon

Poslao/la corazon » čet pro 22, 2016 2:49 pm

Natrag na Ostali organizmi

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.