Zasto kozice uginjaju!?

Kozice, rakovi, žabice, kornjače, pužOvi :)
no avatar
M!slav

Zasto kozice uginjaju!?

Poslao/la M!slav » sub lis 27, 2012 7:19 pm

Jučer sam si nabavio vodene kozice za akvarij. Danas navečer sam vidio na bilkama uginule vodene kozice. Zašto se to dogada? Vodu sam mjesao sa akvarijem koji je vec voda dobra + cekao sam 5 tjedana.

no avatar
Marco01

Re: Zasto kozice uginjaju!?

Poslao/la Marco01 » sub lis 27, 2012 7:26 pm

Mogel sam i ja ti postati te jen post.
Evo mozda mene sluzite.
Jucer smo kupili kozice (oko 30 komada). I sad ih je preko noci dosta uginulo. Akvarij 32l, podni filter, cikliran i stanovnici 2 gupya. U cem bi bio problem?

no avatar
M!slav

Poslao/la M!slav » sub lis 27, 2012 7:39 pm

Brini se za svoj akvari, i tebe sigurno nedu "sluzili"!

Dexter
Administrator
Administrator

Poslao/la Dexter » sub lis 27, 2012 7:45 pm

Pozdrav Mislav
Što se tiče kozica možda si ih i kupio bolesne(zaražene)-to ne znaš ili su pod šokom zbog prelaska u novi aqua završile tako kako i jesu...

no avatar
cariba

Poslao/la cariba » sub lis 27, 2012 8:22 pm

Pozdrav Mislave!Bojim se da je u pitanju amonijak koji ti se nakuplja na dnu akvarija.pokušaj izmijenit dio vode u akvariju i posisat dno akvarija

no avatar
Marco01

Poslao/la Marco01 » sub lis 27, 2012 10:10 pm

Podni filtar je, tak da ako je amonijak pokrepali bi i guppy. A i akva je star cca. mjesec, mjesec i pol, pa nevjerujem da se amonijak nakupio. Kozice su kupljenje zdrave (iz kucnog uzgoja).

no avatar
Ian

Poslao/la Ian » sub stu 24, 2012 2:50 pm

amonijak je poguban za sve ribice tako i kozice i ostale organizme. jedina razlika je da neka vrsta ce podnjeti prljavu vodu duze ,neki manje. kozice su jako osjetljive. narucio sam kozice dok su dosle do mene nakon 15 sati vodaa je smrdila a neke su uginule. znam da je voda bila cista i spravljena kako treba jer znam tko mi je poslao i nije prvo slanje. ovaj put bilo ih je dosta vise na slicnu kolicinu vode. voda je uglavnom bila smrt. voda u akvariju skuplja se amonijak i treba redovito mjenjati djelomicno vodu.ovisi koliko hranite ribice koliko ih je u akvriju i litrazi. 5 ribica na 40 litara nije nista. ali vise ribica na tu litrazu. njihova kakica brzo akvrij u spremnik amonijaka. bez obzira na filtrazu amonijak je u vodi. redovito mjenjati djelomicno vodu.problem rijesen. iako imam podni filter u jednom akvriju kad mjenjam djelomicno vodu prokopam po pjesku da se prvljastina pokaze i onda pokupim sa zdjelom dio koji pliva okolo. ostalose stalozi i daje biljkama "gorivo".

dinosaur

Poslao/la dinosaur » čet srp 30, 2015 4:01 pm

Meni su dugo odolijevale svim izazovima, a ovog ljeta su nestale, moguće zbog velikih vrućina i izravnog sunčevog svjetla kojem su nekad bile izložene.
Također su mi se ovo ljeo namnožili puževi (oni spiralasti, mislim da se zovu volak), moguće da su i od njih izgubile bitku?!

no avatar
corazon

Poslao/la corazon » čet pro 22, 2016 2:48 pm

Natrag na Ostali organizmi

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.