prirucnik o puzevima

Kozice, rakovi, žabice, kornjače, pužOvi :)
dejan šukurma

Re: prirucnik o puzevima

Poslao/la dejan šukurma » pet tra 27, 2012 7:12 am

Lára je napisao/la:dejane, kod M. tuberculata si nešto zaboravio.
Ono što te puževe stvarno čini odličnima za držanje u akvariju, a to je da ti pokazuju ako je voda toliko loša da se ne može živjeti u njoj. Naime, oni će izaći iz vode i na taj način pokazati da je došlo vrijeme da se posvetiš akvariju, tj. usišeš dno i promijeniš vodu.

molim tetu admin da uvazi ove informacije koje sam ja previdio, tj-zaboravio :P
10 akvarijuma:185 litara x1, 100 litara x1, 54 litre x1. 25 litara x1, 20 litara x1, 10 litara x1, 7 litara x1, 5 litara x 4
2 zamorca: muzjak i zenka
3 kunica velike rase: 5 kg zenka, 6 kg muzjak i 9 kg zenka
4 australske zebe
1 kornjaca
2 psa
1 macka :)

no avatar
Marco01

Poslao/la Marco01 » pon tra 30, 2012 8:51 pm

dejan šukurma je napisao/la:
puz izbaci 1 jaje svake 2-3 sedmice

Kolega Dejan. kod mene je "izbacila" 10-15 jaja u jednoj noci

dejan šukurma

Poslao/la dejan šukurma » čet svi 03, 2012 1:06 pm

Marco01 je napisao/la:
dejan šukurma je napisao/la:
puz izbaci 1 jaje svake 2-3 sedmice

Kolega Dejan. kod mene je "izbacila" 10-15 jaja u jednoj noci

to samo moze bitida nisi vidio dobro, jer nema teoretske sanse da je toliko izbacila... ili imas vise zenki ili se to gomilalo nekoliko dana...
10 akvarijuma:185 litara x1, 100 litara x1, 54 litre x1. 25 litara x1, 20 litara x1, 10 litara x1, 7 litara x1, 5 litara x 4
4 australske zebe
1 kornjaca
2 psa

no avatar
Venom xD

Poslao/la Venom xD » pet svi 04, 2012 9:02 am

Ima sanse kolega Dejan , malo si il falio il je kod tebe tako . Imam 4 odrasle i u 1 noci sam dobio 15-18 jaja . Znam da je u jednoj noci zato sto su poljepljena na crni filter koji je prije gasenja svjetla bio cist i bez jaja , sad imam tih 15tak jaja i 30tak mladih i to sve u mjesec i pol ;)
Tko rano rani puno mu se spava !!!

dejan šukurma

Poslao/la dejan šukurma » pet svi 04, 2012 11:21 am

Venom xD je napisao/la:Ima sanse kolega Dejan , malo si il falio il je kod tebe tako . Imam 4 odrasle i u 1 noci sam dobio 15-18 jaja . Znam da je u jednoj noci zato sto su poljepljena na crni filter koji je prije gasenja svjetla bio cist i bez jaja , sad imam tih 15tak jaja i 30tak mladih i to sve u mjesec i pol ;)

moze bit svasta.. do duse kod mene je 15 komada u 20 litara ali opet, prekoprevise plijena imaju da bi trebale stalno da nesu, kao koke nosilice :D mozda zbog toga sto im puzevin druge vrste pozderu jaja, sta znam.. nema sta, ispravite podatak :)
4 australske zebe
1 kornjaca
2 psa

no avatar
Venom xD

Poslao/la Venom xD » pet svi 04, 2012 8:43 pm

Ma nema problema , ja govorim eto da vidis da svugdje nije bas tako da "pobijemo" tvrdnje :D Ja imam 4 matice u 54L sa 10-20 svrdlastih koje helene redovno tamane i moram ih nabavljat svako 2-3 tjedna :D
Imam 20 malih Helena s tim da sam prodao 15 komada i jos 15-20 jaja ;)
Tko rano rani puno mu se spava !!!

Lára

Poslao/la Lára » pet svi 11, 2012 8:09 pm

Lára je napisao/la:dejane, kod M. tuberculata si nešto zaboravio.
Ono što te puževe stvarno čini odličnima za držanje u akvariju, a to je da ti pokazuju ako je voda toliko loša da se ne može živjeti u njoj. Naime, oni će izaći iz vode i na taj način pokazati da je došlo vrijeme da se posvetiš akvariju, tj. usišeš dno i promijeniš vodu.

Ne vole meku vodu, sol i bakar.
Noćna su stvorenja i ako ih po danu vidite da su iznimno aktivni van šljunka (ako ga imate) tj. da se penju po staklu, najvjerojatnije je kvaliteta vode upitna (loša).

Jedan je od puževa koji rađaju žive mlade, uz Viviparus/Trapdoor (japanski) i Viviparus malleatus (orijentalni kineski) puževe. Pripada porodici Viviparidae, kojoj pripada većina tropskih riječnih/barskih/potočnih puževa.

Kao i većina puževa, brzo se razmnožava ako je temperatura previsoka i ako ima previše hrane/smeća. Ako je voda zdrava i nema previše otpada, a temperatura je do 25 C, svejedno će se razmnožavati ali ih možda nećete ni vidjeti s obzirom da žive u šljunku te se, kada uginu, posve stope sa šljunkom (i obično izgube boju, postanu bijelosivi). Mogu živjeti i do nekoliko godina i, opet zavisi o temperaturi i hrani, relativno sporo rastu.
"Undoubtedly read, take information, talk with other hobbyist."
Daniela Rizzo, TropicalFishHobbyist Magazine (february 2012)

Prethodna

Natrag na Ostali organizmi

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.