Kako maknuti kamenac?

Ostalo :) :D
adrianosekanina

Kako maknuti kamenac?

Poslao/la adrianosekanina » uto tra 17, 2012 9:56 pm

Bok, ovako kupio sam grijač ;)
i trenutno skupljam te uređaje koje trebam za tropske ribice :)
uglavnom akvarij u kojem su mi sad hladnovodne mislim stavit te tropske kad sve pripremim...muči me kamenac na staklu akvarija :/
na staklu imam bjele crte po kojima se vidi tocno do kuda mi je sve bila razina vode i htjeo bih se rjesiti toga da bude "kao onda kad sam kupio" pa me interesira kako i sa cime a da ne ostane ta neka kemikalija u tome pa da ne steti ribama :)
Hvala.
Zadnja izmjena: jasmina; sri tra 18, 2012 8:46 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Ne vikati u naslovu ;)
Ime: Adriano
Prezime: Sekanina
Broj akvarija: 2 (60x30x30) (30x16x20) NOTHING SPECIAL
Broj ribica: 4
->30.3.2012 updated<-

SomJura
Administrator
Administrator

Re: KAKO MAKNUT KAMENAC?????

Poslao/la SomJura » uto tra 17, 2012 10:06 pm

Najbolje i najbezbolnije s alkoholnim octom ali možeš sa starom kreditnom karticom sastrugati višak i onda do kraja oprati sa octom.

Send from my S2 @ Tapatalk
"Imao sam puno riba...al samo je jedna - Ciklid riba!"
Moja web stranica
Internet prodaja

pinus

Poslao/la pinus » uto tra 17, 2012 10:45 pm

raspršivač u ruke alkoholni ocat u nj i žica za posuđe. 100% učinkovito. žica ne oštećuje staklo. pozz.

adrianosekanina

Poslao/la adrianosekanina » uto tra 17, 2012 11:04 pm

SomJura je napisao/la:Najbolje i najbezbolnije s alkoholnim octom ali možeš sa starom kreditnom karticom sastrugati višak i onda do kraja oprati sa octom.

Send from my S2 @ Tapatalk
da sviđa mi se ova ideja i nadam se da djeluje...ali kako biti siguran da nije nista od toga ostalo kada operem ???
da nebi slucajno tog octa ili neznam cega ostalo u akvariju pa da mi smrdi ili nedo bog lose djeluje na ribe?
ostaviti mozda neznam tjedan ili 2 prazan akvariji samo da se suši?
malo me je strah :S
ipak cu uskoro tako rec na novo cjeli akvarij sredit...kako spada :)
doci ce "wood" panj, šljunak, prave biljke, ribice, filter, grijač...itd
pa ako postoji mozda nekakav test da se sazna dali ima jos tog "octa" u akvariju :S
Ime: Adriano
Prezime: Sekanina
Broj akvarija: 2 (60x30x30) (30x16x20) NOTHING SPECIAL
Broj ribica: 4
->30.3.2012 updated<-

kerbi

Poslao/la kerbi » sri tra 18, 2012 5:14 am

Kad sam na facebooku vidio početak ovog topica, iz prvih par rečenica sam znao da si ti autor. Šta bi s onima zlatnima?

Lydia

Re: Kako maknuti kamenac?

Poslao/la Lydia » sri tra 18, 2012 9:10 am

Pozzz... Te nakupine kamenca ja sastružem sa žiletom. Meni se isto tako nakupi i vidi se rub dokle je voda... Ono kaj nastružeš jednostavno makneš, obrišeš,sa papirnim ubruson il nekom krpom koja ne ostavlja dlačice i to je to. Eto , pa možeš i tako probati. Pazi da se ne porežeš ;-)

no avatar
merlin

Poslao/la merlin » sri tra 18, 2012 9:54 am

Imaš načina na biranje. Imaš za kupiti magnete na kojima su žileti pa možeš sa njima a da ne guraš ruke u akvarij. Imaš i tekučina za kamenac, isto se kupe u nekom pet shopu. Ocat ti je još najjeftiniji i nemaš brige sa njim. Lako se ispere a dokle god miriši po octu, samo ispiri. Uglavnom, drago mi je da si tu i da si poslušao savjete.

no avatar
tom77

Poslao/la tom77 » sri tra 18, 2012 10:06 am

kad nemas u akvariju ribica koristis ocat kad ga peres,a dok su ribe unutra magnet za staklo

Lára

Poslao/la Lára » sri tra 18, 2012 4:38 pm

Meni sve ode s običnom kvalitetnijom spužvom za pranje posuđa
(naravno, ne s onom s kojom perem suđe :tajna:)
(Nikako ih ne bi trebalo koristiti za poluslane ili slane akvarije.)

A ide i s običnom starom četkicom za zube koju prije par puta prokuhaš kako bi bila "čista". Četkica je odlična stvar. Praktički sve što ne možeš oprati sa žiletom ili brisačem možeš ukloniti s četkicom.

Što se tiče tvojih akvarija i stanovnika, toplo ti preporučam da pustiš hladnovodne ribe i kreneš s puževima i to vrstom koja se zove Malaysian Trumpet Snail. Slatki su i podnose gotovo sve. Učini ih najsretnijim puževima tako što ćeš im osigurati akvarij od 50 l, sa šljunkom srednje veličine, biljkama (ne jedu ih) i kvalitetnom vodom. Kada se uhodaš, možeš nabaviti gupije ili bettu. ;-) Možeš nabaviti oboje; bettu u jedan akvarij, a gupije u drugi. Njima bi tvojih 50 l bilo super, dok hladnovodnima stvarno treba barem 100 l za jednu ribu.
"Undoubtedly read, take information, talk with other hobbyist."
Daniela Rizzo, TropicalFishHobbyist Magazine (february 2012)

no avatar
Komšija

Poslao/la Komšija » sri tra 18, 2012 8:04 pm

Lára je napisao/la:Meni sve ode s običnom kvalitetnijom spužvom za pranje posuđa
(naravno, ne s onom s kojom perem suđe :tajna:)
(Nikako ih ne bi trebalo koristiti za poluslane ili slane akvarije.)

A ide i s običnom starom četkicom za zube koju prije par puta prokuhaš kako bi bila "čista". Četkica je odlična stvar. Praktički sve što ne možeš oprati sa žiletom ili brisačem možeš ukloniti s četkicom.

Što se tiče tvojih akvarija i stanovnika, toplo ti preporučam da pustiš hladnovodne ribe i kreneš s puževima i to vrstom koja se zove Malaysian Trumpet Snail. Slatki su i podnose gotovo sve. Učini ih najsretnijim puževima tako što ćeš im osigurati akvarij od 50 l, sa šljunkom srednje veličine, biljkama (ne jedu ih) i kvalitetnom vodom. Kada se uhodaš, možeš nabaviti gupije ili bettu. ;-) Možeš nabaviti oboje; bettu u jedan akvarij, a gupije u drugi. Njima bi tvojih 50 l bilo super, dok hladnovodnima stvarno treba barem 100 l za jednu ribu.

Potpisujem i podvlacim debelom crtom ovo sto je Lara napisala... Nemas pojma koja je to sreca kad iscekujes gupije da se okote, pa onda odjednom imas pun akvarij sitnih ribica... Kreni s manjim jednostavnim ribicama, i kad malo udjes u stos onda nabavljaj ono sto ti se svidja. A sto se tice kamenca, i tu se slazem s Larom, svaka tjedna izmjena vode, obicna CISTA spuzvica za sudje i samo lagano obrises, nestaje sve. Cim jednom propustis obrisati, odmah je iduci put teze...

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.