Novi dom za zlatnu

Ostalo :) :D
no avatar
Martin

Novi dom za zlatnu

Poslao/la Martin » uto sij 31, 2012 10:30 pm

I ja bi stogod upitao. Zlatna ribica mi je bila do sada u okruglom akvariju, no sada sam nabavio pravokutni od 30 litara.

Napunio sam ga do pola i jos par posuda u kuci sam napunio, pa cu ih prelit nakon par dana u akvarij. Ribica je malo usporena, sto je sigurno od okruglog akvarija, pa me zanima kad bi ju najprije mogao stavit u novi akvarij, jer ne bi htio da umre?

Na dno cu staviti kamenje, za pocetak nemam jos pumpu i filter...to ce pricekati malo dok skupim solde.

jasmina
Brick Lady
Brick Lady

Re: Novi dom za zlatnu

Poslao/la jasmina » uto sij 31, 2012 10:43 pm

Dobrodošao.

Izdvojih ti poruku u zasebnu temu jer je ono bila tema torpskom a ne hladnovodnom akvariju ;)
Netko će ti se tu već javiti s odgovorom. Sretno :)

no avatar
Komšija

Re: 140l prvo punjenje

Poslao/la Komšija » uto sij 31, 2012 10:46 pm

Martin je napisao/la:I ja bi stogod upitao. Zlatna ribica mi je bila do sada u okruglom akvariju, no sada sam nabavio pravokutni od 30 litara.

Napunio sam ga do pola i jos par posuda u kuci sam napunio, pa cu ih prelit nakon par dana u akvarij. Ribica je malo usporena, sto je sigurno od okruglog akvarija, pa me zanima kad bi ju najprije mogao stavit u novi akvarij, jer ne bi htio da umre?

Na dno cu staviti kamenje, za pocetak nemam jos pumpu i filter...to ce pricekati malo dok skupim solde.

Uf... Odakle bi krenuo... Ako zanemarimo SVA PRAVILA akvaristike, ribica ima teoretske sanse da prezivi u tom MALOM akvariju BEZ filtera(bilo je slucajeva, iako u manjini). Sto se tice te vode, ne znam koliko je bitno hoces li je uliti za dan ili za 20 dana ako nemas filter... U tvom slucaju bitno je samo da voda odstoji jedan dan da ispari sto vise klora iz nje. Morat ces cesto mjenjati vodu(svakih 2-3 dana oko 50%, mozda i vise, sve zavisi od oneciscenja vode), i moliti se da ribica pozivi sto duze. Ja licno tvrdim da je to velika patnja za ribicu i da bi je trebao ili prodati ili pokloniti nekom dok ne skupis sve sto ti je potrebno kako bi krenuo ispravno od starta... Eto, ako sam nesto preskocio ili pogresno napisao, slobodno me ispravite...

dejan šukurma

Poslao/la dejan šukurma » sri vel 01, 2012 12:09 pm

prvo mi opisi zlatnu pa cu ti pomoci, ili ako imas sliku jos bolje.-.. samo cu ti reci, koja god zlatna bila, traj aq je SKORO pa dovoljan.. (fali ti najmanje 10 litara vode jos...)

no avatar
Martin

Poslao/la Martin » sri vel 01, 2012 9:01 pm

Nabavio sam pumpu s filterom. Nesto mi ne izgleda da radi najbolje. Uzeo sam SUPER MINI 280, za do 40litara vode.

Riba je sad puno bolje...giba se i pliva na sve strane. Jede uredno. Slika ce bit uskoro

no avatar
Rinba

Poslao/la Rinba » čet vel 02, 2012 1:41 pm

čekamo sliku martine :mah:

no avatar
Martin

Poslao/la Martin » čet vel 02, 2012 3:15 pm

Evo slike. Pumpa i filter rade.
Ribetina pliva, krece se, jede normalno (kao i do sad)...jedino zna na par sekundi se okrenut na bok, ili na ledja, pa se trznut i nastavit normalno plivat. Plivajuci mjehur, pretpostavljam?
I na ledjnim perajima se prije par dana pojavila, tj pocrnila je jedna nit, na 2 milimetra.

http://img833.imageshack.us/img833/1765 ... a0901x.jpg

L P

Poslao/la L P » pet vel 03, 2012 2:11 am

Što se okretanja tiče, najvjerovatnije nakupljeni plinovi. Prokuhaj joj par zrna zelenog graška, obavezno oljušti od korice te joj zdrobi među prstima i daj jesti. Kad :prd: bit će joj lakše. Probaj promijeniti vrstu hrane kojom je hraniš.

dejan šukurma

Poslao/la dejan šukurma » uto vel 07, 2012 10:49 am

martine videci sliku riba je vec zakrzljala nece dugo sigurno....

Natrag na Ostalo

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.