iskakanje ribe

Ostalo :) :D
no avatar
goldy1

iskakanje ribe

Poslao/la goldy1 » sri sij 04, 2012 1:18 pm

Imam dvije zlatne ribe u akvariju od 20l i filter.Danas ujutro vidio sam da mi je crvenkapa želi iskoćiti van iz akavarija pa sam stavio mrežicu i poklopac na akvarij.Zašto želi iskočiti van i što da učinim. :-$

mirza
Moderator
Moderator

Re: iskakanje ribe

Poslao/la mirza » sri sij 04, 2012 1:50 pm

zezas x) ...
jedna ta riba zahtjeva 40 litara a ti imas 2 u 20 litara ...
premalo prostora a zlatne prljaju i proizvode puno otpada ...
samo veci akvarij il se rjesi zlatnih

jasmina
Brick Lady
Brick Lady

Poslao/la jasmina » sri sij 04, 2012 2:00 pm

eto, melek je otkrio razlog . Stavljanje mrežice dakle nije rješenje jer smao sprečava jadnu ribu da uleti u još veći pakao

no avatar
Marco01

Poslao/la Marco01 » sri sij 04, 2012 5:35 pm

A neslazem se s vama. Znam da svi govorite tu da jedna zlatna zahtjeva 40l vode. Vec godinama imam zlatne ribice u akvariju od 25l. Uvjek su u paru, a nekad su bile 3. I nikad nisam imo problema s njima. Nema unutra nikakvog filtera, grijca svejtla ma nema nis. Svaki dan dobe 10-15 listica ujutro. I vodu im mjenjam kad se ova zamuti (anajcesce jednom tjedno). I nema problema s njima. I neradim nikakva ciklirijanja. voda direkt is slavine (samo pazi da nebude pretopla il prehladna). I to je to. Sve sretne. Evo imam sad jednu koja je stara 8god al u zadnje vrijeme se ne drzi dobro i vjeroatno ce uginut RIP . Al ostale su super :)

mirza
Moderator
Moderator

Poslao/la mirza » sri sij 04, 2012 5:54 pm

zamisli da ja tebe zatvorim u sobu 2 *2 i par puta ti otvorim da ti ude kisika .. i naravno dobijes hranu .. ti ces zivjet tako ..
oces biti sretan ? ? ?
to sto riba moze prezivjet u par litara neznaci da je njoj dobro

no avatar
Marco01

Poslao/la Marco01 » sri sij 04, 2012 6:08 pm

Tu se ne slazem s vama. Evo mozes doci kod mene pa se sam uvjeri. Kod mene nikad nije bilo problema. Gle, ni jedna mi nije zivjela manje od 4g, osim one koja je iskocila kad nas nije bilo doma. Tako da mislim da je sve u redu. :). imaju dovoljno mjesta za plivat i sve. i opet. Obilk akvarija je vazan. Ako je okrugli onda je to vec problem.

no avatar
goldy1

Poslao/la goldy1 » sri sij 04, 2012 6:16 pm

Akvarij je pravokutnog oblika i ima filter za akvarije do 45litara nisu stalno poklopnjene pokopcem :vino:

mirza
Moderator
Moderator

Poslao/la mirza » sri sij 04, 2012 6:17 pm

Marco01 je napisao/la:Tu se ne slazem s vama. Evo mozes doci kod mene pa se sam uvjeri. Kod mene nikad nije bilo problema. Gle, ni jedna mi nije zivjela manje od 4g, osim one koja je iskocila kad nas nije bilo doma. Tako da mislim da je sve u redu. :). imaju dovoljno mjesta za plivat i sve. i opet. Obilk akvarija je vazan. Ako je okrugli onda je to vec problem.

GB_BIGGEST_Goldfish_470456a.jpg

da bas imaju prostora da plivaju ;) .. ja dalje necu pisati eto vam slika ..
no brain no pain

no avatar
Marco01

Poslao/la Marco01 » sri sij 04, 2012 6:41 pm

Neznam dali je to stvarno istina al ja mislim da je. U petcentru mi rekli da se one prilagodavaju velicini akvarija. Takva riba u akvarijskim uvjetima NEMOGUCE. MOguce jedino ako joj dnevno das 20dag hrane za šarane xD. Tu sliku si nasao na internetu? oces vise slika s interneta? Kazem ti. Imam zlatne ribice 10godina i znam o cem pricam. I da. Moja u akvariju stara 5god je duplo manja nego ribica od mog frenda koj je ima u ribnjaku 10*5m i dubina 2m :). SAtim da je frend ribicu dobio pred 2 god (direkt iz ducana) i bila je jos jako mlada i prvo ju je imao u akvariju. A tebi je akvarij savim u redu. A to sto ti zeli iskocit. Vjerovatno im je voda pretopla.

dejan šukurma

Poslao/la dejan šukurma » sri sij 04, 2012 10:56 pm

jooj ne znam odakle bi poceo.. da li da pocnem od ovog kome je riba iskocila ili od marco01....

po redu cemo...

zlatne ribice se dijele na 2 osnovne vrste: jednorepke i duplorepke
jedna zlatna riba sa jednostrukim repom zahtjeva akvarijum od minimalno 75 litara vode po jednoj ribi, dok ove "okrugle" tj ove sa dvostrukim repicima zahtjevaju minimalac 38 litara po jednoj ribi... ti imas jedva za pola ribe a unutra su ti 2... zlatne ribice su najpoznatiji zagadjivaci vode u akvarijumu, i najbrze prljaju vodu , i narastu jako velike te im treba tolika litraza ; ko bi rekao da jedna sa jednostrukim repom moze da nabije duzinu tijela i po 40 cm ;)

za tvoje ribe (nadam se da ne gresim) treba minimalno 76 litara vode I TO MINIMALNO! zbog samog rasta riba, njihove sposobnosti da jako prljaju vodu, te naravno njehovog zivota.... to kad obezbjedis onda cu da ti pomognem a do tad nemas poterebe moju pomoc da ocekujes...

a sad, marco01
prvo da ti kazem da sam dobio dozvolu da ti skresem sve u brk od A do Z...

ti se sa nama ne slazes da jednoj zlatnoj treba 40 litara vode... hm boga mi, ti se nadje pametan medju hiljadamaa ljudi koji to tvrde.. kazes ona slika sa neta jel pa druskane ne samo da ima slika nego i video... licno sam gledo

koji bolid treba da se bude pa da na ovom skoro najpoznatijem sajtu o akvaristici na prostoru bivse YU iznesesovakve gluposti ko sto si ti izjavio ovako javno? bavim se hladnovodnom akvaristikom 6 punih godina, ne kazem da mi je sve bilo sjajno i bajno, nije al sam se trudio te sam se popeo na akavrij od 190 litara u kojem su samo 3 zlatne i razmisljam da kupim jos samo jednu, sad zasto? da da ja sam glup unutra moze jos barem 40 zlatnih... jes' al u guzu macijem :P radim to jer ce mi ribe tako doseci svoju punu velicinu, a zbog cega? tu ti igra i hemija malo drugar, vidis ribe tokom svog rasta ispustajku i hormon rasta, koji za razliku od ljudi i drugih sisara ribe ispustaju U VODU, e sad zamisli ti da sad stavis 3 ili koliko vec zlatnih u akvarij od 20 litara.. deava se da se taj hormon rasta NE MOZE razgraditi dovoljno brzo te ga primaju i druge ribe, a samim tim to se ne smije desavati jer neke ribe ispustaju mnogo vise hormona rasta (mlade ribe) a neke mnogo manje (starije ribe) dok neke ga pokusavaju pustati cijeli zivot (poluzakrzljale i zakrzljale ribe) ti majke mi ko da si iz kamenog doba, pa ce mu "gu gu riba u tegla gu voda ne trebati grijac ne trebati filter" boga mu njegovog sto moras bit toliki mrzitelj zivotinja? ajd da ja tebe zatvorim u sobicak od 1 metar puta pola metra, pa da vidim kako bi zivio.. pa da ti dam 15 mrvica hljeba dnevno da zivis na tome, znam znam, otvarao bi ja tebi i vrata jednom u 7 dana i ocistio ti sto vrsis nuzdu tu da ti je cisto al niposto da ti bude vreo zrak ili pre hladan crknut ces mi... razbolio bi se ti meni za 24 minute a ne 24 sata... sta kazes? a? ribe se prilagodjavaju akvarijumu, pa daaaa hormo rasta im ne da da rastu jer ga ima previse te djeluje na kosti i misice, krzljaju misici a kosti srastaju u potpunu koscanu masu... a sta se desava sa organima? oni i dalje rastu , i samim tim se stiscu jedni uz druge i riba trpi teske i ogromne bolove, to se sad desava sa tvojom ribom od 8 god... jedna zlatna ribica U PROSJEKU zivi oko 20 godina.. svjetski rekord drzi riba iz amerike (da me masakriras ne mogu se sjetit odakle al riba ima i svoje ime cak) i ima 49 godina... a ona sama zivi u akvarijumu od 100 litara sa filterom i grijacom ;) pa se ti pusi sada...

nemoj da nam ti solis pamet zivota ti, nemas ni pravog iskustva niti te briga za ribe, a to samim tim pokazujes i tim sto si rekao da ide voda direktno sa cesme... jes ti cuo za hlor? e vidis to ti je iance jako otrovna supstanca, koja grize ribama skrge, vidis skrge ribama sluze za disanje sto ti verovatno nisi niz nao ali da ribe ipak disu ;) e ako im hlor nagrize skrge ribe to inace boli, ali isto tako tebe boli briga za tim, njima "nije nista"... znas li ti uopste koja je poanta filtracije i cikliranja akvariuma? znas (umalo da kazem) moj.... u filter materijalu se nastanjuju bakterije i to 2 vrste dobrijh bakterija nitrobacter i neka jos nmg se sad sjetiti... e vidis te bakterije se hrane nitratima i nitritima al ti nemas blage veze ni sta je to.. e to ti je druze ono najgore posle amonijaka, cisti sto postotni otrov.... ti ne mjenjas vodu (ponekad po 7 dana kako si vec rekao) i samim tim iz minute u minutu se povecava kolicina amonijaka, nitrata i nitrita... filter ti inace i dodaje kiseonik u akvarij ako ga podesis kako treba, al ne bitno je da ti imas sta da naguras pun zeludac hrane, i da se dobro naloces, pa onda tek ribe e vidis ima nas koji od usta odvajamo da kad se vec bavimo ovim da to radimo kako spada.. ti si majke mi dobio sad titulu najgori od najgorih od najgorih...

ne samo zato sto nam ti solis pamet ovuda i prodajes nam muda pod bubrege, nego zato sto ti mislis da je to sve dobro sto radis... a te prdonje iz pet centra su obicna pakovanja sto postotnog, ne razredjenog, kocentrovanog debilizma i idiotizma... sta kazu?! da se riba prilagodjava velicini akvarijuma, NEK SE NAJEDU ONOG STO SE NE JEDE! idu mi vise i oni na fitilj i svi po redu koji pocnu ovakvu maloumnu pamet ovuda da prosipaju, ribe se ne prilagodjavaju akvarijumu nego se akvarij treba njima prilagodit, majke mi da imam mogucnost i dobru zaradu, digo bi 100 hiljada evra i podjelio im ako im je do para

moram ti reci da je tvoj komentar sa 20 deka hrane dnevno potrebno za jednu onakvu ribu, vrh svih najglupljih komentara u mom zivotu... zasto, zlatne ribe jedu mnogo al 20 deka ne bi reko, prije bi reko da ti svoje izgladnjujes sa tih svojih 10-15 (pa neka je i 30) listica dnevno...

poanta sih hobija ne samo akvaristike , nego i kunicarstva, golubarstva, pa i svinjogojstva (ako cemo da zavrcemo sarme) je u tome da zivotinji bude sto bolje za vrijeme njenog zivota, da nije gladna, tj da je sita do potpunosti, da je napojena, da ima dovoljan prostor za kretanje i da je pre svega U CISTOM (sto nikako ne mozemo reci za tvoj akvarij) i tako dalje da sam sebi ne dizem pritisak kucanjem...

imam 3 akvarijuma jedan je biljni od 30 litara.... jedan je onako srednja zalost (nit je biljni nit hardscape) od 100 litara, i jedan samo za zlatne od 190 litara... sta smo zakljucili ovde? a ? da se brinem o onome sta imam, a ne da ih nakrkam pun akvarij pa da beljim oci sto mi krepavaju (ili iskakaju kao u ovom slucaju) a sve imaju... ne ide to tako.. MORAS se pridrzavat propisa inace si donji....

U BUDUCE TE ZAMOLJAVAM BEZ OVAKVIH GLUPIH I MALOUMNIH KOMENTARA KAO I DO SADA! AKO IMAS STA DA KAZES RECI NESTO PAMETNO I NORMALNO A NE OVE GLUPOSTI NAMA DA PRODAJES BEZ IKAKVOG RAZLOGA! nemas pravo da nama koji imamo vise iskustva solis pamet i prodajes muda pod bubrege... neka ti je to jasno sad , sutra i za sva vremena...

toliko od mene, ako imas sta da kazes reci, ima da te opet ispreskacem k'o i sad.. zivio!

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.