prehrana zlatnih ribica

Ostalo :) :D
Nidos

Re: prehrana zlatnih ribica

Poslao/la Nidos » ned kol 07, 2011 5:17 pm

Molim uvažene kolege da se ne svađaju. Ovdje smo da pomažemo ljudima, a ne da se nadmećemo.Hvala.

Što se tiče hrane, moje je mišljenje da ne treba eksperimentirati.Ima pregršt hrane(gore navedene) koja se može davati zlaticama.Bitno samo da je raznovrsna. Što se tiče tropske hrane, znam da ima nekih razlika, ali najbolje je pitati na tropskom podforumu.

no avatar
Puffy

Poslao/la Puffy » ned kol 07, 2011 6:22 pm

Nidos je napisao/la:Molim uvažene kolege da se ne svađaju. Ovdje smo da pomažemo ljudima, a ne da se nadmećemo.Hvala.

Bez brige - više sam puta pročitao pravilnik foruma jer sam i sam bio na 'tvojoj' funkciji i ista pravila provodio.

Nemam zle namjere, samo korisnik dejan šukurma ima agresivan pristup iako vjerojatno nema loše namjere...

Sve 5 :au:

Nidos

Poslao/la Nidos » pon kol 08, 2011 2:47 pm

Thats the spirit :gaga: :gaga: :gaga:

Lára

Poslao/la Lára » pet tra 20, 2012 4:46 pm

Prehrana zlatnih se treba bazirati na biljkama.
Zlatne nisu zahtjevne što se tiče parametra vode i prilično dobro podnose razne uvjete vode. I da, loša kvaliteta vode obično dovodi do stresa i bolesti, ali većina bolesti je zapravo rezultat loše prehrane.

Jeste li znali da problem s plivaćim mjehurom (a i fancy vrste su inače sklone tom problemu) te 'srkanje' po površini vode uzrokuje baš neadekvatna prehrana?
Svima poznate "Goldfish Flakes" su najgora hrana koju možete ponuditi zlatnim ribama. Većina te hrane sadrži ribu i meso, a jako malo biljaka koje su zlatnim ribama potrebne.

Temeljna hrana bi trebala biti:
- zeleno povrće (apsolutno sve, ali prokuhano)
- alge
- ostalo povrće (mrkva, tikvice i sl.)
- hrana namijenjena prehrani riba u bazenima, vrtnim jezerima (no ne za svakodnevno hranjenje)

Kao poslastica mogu biti:
- ličinke komaraca
- morski račići
- vodene buhe
- hrana za zlatne ribe

Tablete za čistače su obično mnogo bolji izbor nego klasična hrana za zlatne.

I važno je da ih ne hranite na površini!
Ako im dajete hranu koja pluta, postoji mogućnost da se zlatna "napije" kisika koji će joj učiniti više zla nego dobra. Može se napuhnuti i imati problema s plivanjem, a može doći i do toga da ju često vidite kako hvata zrak po površini (vjerujte, ne traži hranu) što može biti da je zbog previše amonijaka ili zbog nedostatka kisika, ali je vrlo moguće da je zbog hranjenja na površini vode. Osim toga, položaj i oblik usta zlatnih upućuje na hranjenje u srednjim nivoima vode, tj. dok hrana tone.

Nikad im nemojte ponuditi hranu koja je veća od oka ribe. Najbolje je hranu namočiti u malo akvarijske vode kako biste vidjeli koliko će se hrana napuhnuti, a i važno je da potone a ne da se zadrži na površini.
"Undoubtedly read, take information, talk with other hobbyist."
Daniela Rizzo, TropicalFishHobbyist Magazine (february 2012)

Prethodna

Natrag na Ostalo

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.