Skladistenje hrane

Ostalo :) :D
_hrga_

Skladistenje hrane

Poslao/la _hrga_ » ned ožu 27, 2011 2:26 pm

Posto sam mjenjao neke ribe u zoo hobby-u,dobio sam jedno 4 kutije Tetra TabiMin tableta za ribe dna,a posto sam to dobio "refužo",stavio sam u jednu veliku kutiju i zatvorio.
Zanima me,posto sada imam samo kozice,a one to bas i nece tako brzo pojest,kako to skladistit,moze li u zamrzivac ili ce to moci i ovako ostat u kutiji,posto nisam na ambalazi vidio nikakav rok trajanja.

BareSt

Re: Skladistenje hrane

Poslao/la BareSt » ned ožu 27, 2011 2:33 pm

Ako su to klaične tabletice,ne moras zamrzavati,samo dobro zatvori i drzi na suhom i mračnom mjestu.

_hrga_

Poslao/la _hrga_ » ned ožu 27, 2011 2:36 pm

SomJura
Administrator
Administrator

Poslao/la SomJura » ned ožu 27, 2011 3:09 pm

Sve je u redu ako si ih dobro zatvorio i stavio na suho i tamno mjesto, ali koliki je rok trajanja pisao na kutijicama u kojima si ih dobio?

Inaće sva hrana za ribe traje cca. godinu dana a nakon toga se ona može upotrebljavati još neko vrijeme ali vitamini nemogu trajati duže od toga roka koji je napisan na kutiji. Tako da vitamini takoreći više ne vrijede nakon roka trajanja. Zato pogledaj na kutijicama do kada vrijede tabletice. I probaj ih smrviti pa će ih možda i kozice jesti. :pivo:
"Imao sam puno riba...al samo je jedna - Ciklid riba!"
Moja web stranica
Internet prodaja

_hrga_

Poslao/la _hrga_ » ned ožu 27, 2011 7:44 pm

SomJura je napisao/la:Sve je u redu ako si ih dobro zatvorio i stavio na suho i tamno mjesto, ali koliki je rok trajanja pisao na kutijicama u kojima si ih dobio?

Inaće sva hrana za ribe traje cca. godinu dana a nakon toga se ona može upotrebljavati još neko vrijeme ali vitamini nemogu trajati duže od toga roka koji je napisan na kutiji. Tako da vitamini takoreći više ne vrijede nakon roka trajanja. Zato pogledaj na kutijicama do kada vrijede tabletice. I probaj ih smrviti pa će ih možda i kozice jesti. :pivo:

Ove kao na slici sam uvjek uzimao za ribe dna,a jedu ih i kozice i bas na toj kutiji nepise nikakav rok trajanja

SomJura
Administrator
Administrator

Poslao/la SomJura » pon ožu 28, 2011 4:57 am

_hrga_ je napisao/la:
SomJura je napisao/la:Sve je u redu ako si ih dobro zatvorio i stavio na suho i tamno mjesto, ali koliki je rok trajanja pisao na kutijicama u kojima si ih dobio?

Ove kao na slici sam uvjek uzimao za ribe dna,a jedu ih i kozice i bas na toj kutiji nepise nikakav rok trajanja

Ne kažem da nisi pregledao sve ali jedino konzerve ribe, paštete i sl. se tretiraju kao trajni proizvod (čak ni one više) tako da vjerujem da ni ove tablete nemaju rok trajanja. Kod mene na Tetrinim kutijicama hrane rok trajanja se nalazi na donjoj strani kutijice i to oznakom mjesec/godina npr. 1/13 znaći da vrijedi do kraja siječnja 2013. godine. ;)
"Imao sam puno riba...al samo je jedna - Ciklid riba!"
Moja web stranica
Internet prodaja

l201

Poslao/la l201 » uto ožu 29, 2011 8:03 am

obićno im je rok trajanja dvije godine baš tim tableticama hranim svoje somiće naravno pošto si dobio đaba tako reći ja bi posumljao u valjanost proizvoda i pokušao na jednostavan naćin se riješit ogromne kolićine iskreno ja sam svojim davao i po godinu dana poslije datuma ništa im nije bilo samo naravno nesmije biti pljesni zamrzivać nikako jerse stvara kondenzacija kad izvadiš iz zamrzivača pa poslije tog bi trebo dozu potrošit u roku 5 dana

najbolje nekom prodat, poklonit ... itd .

no avatar
corazon

Poslao/la corazon » sub pro 10, 2016 2:56 pm

Click here!!! *LOVE*

คลิปโป๊

Natrag na Ostalo

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.