Mriještenje zlatnih ribica u vrtnim jezercima

od a-ž ... gradnja, opremanje, parametri, organizmi...
ragazza

Re: Mriještenje zlatnih ribica u vrtnim jezercima

Poslao/la ragazza » sri lip 02, 2010 2:12 pm

Tak sam si i mislila...Hvala puno ! :-*

Tata i kćer...

Poslao/la Tata i kćer... » sri lip 30, 2010 12:42 pm

Kao prvo post ti je bas super...a ajmo sad na MACE :D ... Mace LOVE RIBICE I TO VRLO DOBRO NE BRINI SE XD. mi smo imali takav slucaj viseeee puta...jednom su nam ogromnog sarana izvadile i cijelog ga pojele (dvije macke) a kod nas ima kamen uz krajeve ribnjaka (na kojeg mozes stati) i tamo je razina vode manja a kada ribice odu tamo gore macke samo malkoc sapicu zarone..i eto zla! zato kad radis ribnjak moras pazit ... na razninu vode i jel se macka moze dosta priblizit ribicama ako je naprimjer vidina 20 cm i odmah je onako dubina macka nece uspjet uhvatit zato sto se po prirodi boje vode..ali ako je kao kod nas... :S :(
Prilozi
DSC00004.JPG
vidis tu se vidi ovaj sivi kamen uz kraj i kako je tu plice tu se one popnu i...do sada su nam osli 2 sarana i nekih 5 zlatnih... i mislimo da je to djelo nasih macaka i macaka ''iz susjedstva''.. :)
Volim svoje jezercee... :P

no avatar
ludileo

Poslao/la ludileo » uto ožu 27, 2012 7:06 pm

Pozz iz Rijeke
Na slici je zelatina sa sivkastim zrncima, ja mislim da su to mladi posto ih nikad nisam imao pa neznam, molim vasu prosudu i sta s time dalje?
Hvala :D
20120327_172358.jpg

no avatar
IcceGuuy

Poslao/la IcceGuuy » ned lip 30, 2013 1:46 am

Kolika minimalna dubina jezera mora biti, da ne bi imale ribe nikakvih poteskoca. Hvala

no avatar
koraljka288

Poslao/la koraljka288 » sri lis 30, 2013 5:27 pm

koji vatromet :-) , predivno, ova vaša jezerca su zaista nešto nesvakidašnje

no avatar
rittta

Poslao/la rittta » ned srp 20, 2014 2:42 pm

Prije cc 2mijeseca sam kupila pet zlatnih ribica. Prvo su bile vani u pocudi od cc120l, a onda sam odlucila iskopati malo jezerce. Cc 1,5×1m na najdubljem djelu cc 90cm.
Nakon mjesec dana sam pri.jetila da se mrijeste, u plici dio sam ubacila dosta bilja (sa obliznjeg jezera). Par dana su se tu nagurivale, nista nisam odvajala samo sam povremeno dodavala bilje jer su ga ostale ribice neumorno jele (12 zlatnih, 4 koi sarana)
Sada nakon mjesec dana,ne ocekujuci da ce uopce biti malih ribica (jer sam im i povecala broj) dok sam ih hranila primjetila sam u tom djelu gdje je gusta trava male ribi ce :-)
Neznam da li ce uspjeti preziviti i koliko ih je ali sam presretna jel ocito da im odgovara cim su se izmrijestile a ima i malih ribica.

no avatar
:)stipe(:

Poslao/la :)stipe(: » pon svi 04, 2015 7:25 pm

tata i kćer...
jezerce je bas dobro *LOVE*
i lipo-(lijepo)
15 kornjaca
10 ribica
10 papiga
7 mačaka
1 psa