izrada filtera..pomoć

od a-ž ... gradnja, opremanje, parametri, organizmi...
no avatar
miki007

izrada filtera..pomoć

Poslao/la miki007 » sub lip 04, 2011 9:17 pm

pozdrav ekipa

imam jezerce od neki cca 2000 l, i posto mi se voda jako prlja narucio sam si ovaj filter za bazene
391.jpg
391.jpg (11.38 KIB) Pogledano 3209 put/a.

e sad cuo sam da taj filter nije dovoljan..znači da bi trebao napravit neku kantu s filter materijalima

Sad bi trebo vasu strucnu pomoć pošto sam novi u svemu ovom..znaci neki primjer te kante,koji filter materijal,kako ga poslagat,kako spojit kantu s filterom..znam da tražim mnogo al mi je gitno..imam svatove za neki mjesec dana i htio bi da moje jezero do tad zablista..
Tako da mi je vaša pomoć važna ko da mi je život u pitanju..hehe.. Smiley

zahvaljujem se na svemu!! Klap Klap
miki007

SomJura
Administrator
Administrator

Re: izrada filtera..pomoć

Poslao/la SomJura » sub lip 04, 2011 10:28 pm

Miki možeš napraviti kanister filter ali naravno veći. Mislim da ovaj filter možeš iskoristiti za pumpu tj. da ti cirkulira vodu kroz filter.
Filter bih mogao napraviti od one velike plave bačve sa crnim poklopcem koji na sebi ima onaj metalni prsten za dobro brtvljenje poklopca.
Napraviš dvije rupe promjera crijeva koje misliš koristi, s time da ulaz u "filter crijevo ide skroz dubinom bačve do 2-3 cm iznad dna.
Na dnu bih trebao postaviti keramiku (ali otkuda toliko keramike za to) umjesto keramike poslužiti će i krupniji šoder.
Na šoder koji je visine cca 10-15 cm ide najgrublja spužva,
na nju ide nešto manje grublja spužva i na vrh ide fina spužva.
Znači s time popuniš bačvu do nekih 20-30 cm do poklopca gdje iznad toga dođe cijev koja ima povrat nazad u jezerce.

Naravno tu sam stavio bačvu kao okvirno riješenje, ti možeš upotrijebiti neku manju ili već nešto smisliti.
Naravno moraš paziti da filter materijal ide po cijeloj visini tijesno uz ovu cijev koja ide skoro do dna baćve da prljava voda ne ide direktno do gore već da prolazi kroz filter materijale do vrha i onda nazad u jezerce. ;)
Nadam se da sam ti barem malo pomogao.
"Imao sam puno riba...al samo je jedna - Ciklid riba!"
Moja web stranica
Internet prodaja

no avatar
miki007

Poslao/la miki007 » sub lip 04, 2011 11:03 pm

eee hvala ti..dosta si mi pomogo...tako sam i ja nešto zamišljo,a ovaj filter što sam kupio njega sam i mislio koristiti samo za pumpu...još samo da te pitam jel znaš šta uvezi uv sterilizatora?jel mi on potrebal il može i bez njega?

hvala :pivo:

SomJura
Administrator
Administrator

Poslao/la SomJura » ned lip 05, 2011 4:26 am

miki007 je napisao/la:eee hvala ti..dosta si mi pomogo...tako sam i ja nešto zamišljo,a ovaj filter što sam kupio njega sam i mislio koristiti samo za pumpu...još samo da te pitam jel znaš šta uvezi uv sterilizatora?jel mi on potrebal il može i bez njega?

...nemaš potrebe za UV sterilizatorom...bacanje novca... :pivo:
"Imao sam puno riba...al samo je jedna - Ciklid riba!"
Moja web stranica
Internet prodaja

no avatar
miki007

Poslao/la miki007 » ned lip 05, 2011 2:10 pm

SomJura je napisao/la:
miki007 je napisao/la:eee hvala ti..dosta si mi pomogo...tako sam i ja nešto zamišljo,a ovaj filter što sam kupio njega sam i mislio koristiti samo za pumpu...još samo da te pitam jel znaš šta uvezi uv sterilizatora?jel mi on potrebal il može i bez njega?

ee to volim čut.. :))
miki007

no avatar
tony_ri

Poslao/la tony_ri » ned lip 05, 2011 6:22 pm

SomJura je napisao/la:

s ovim se ne slažem

da je nuzan u svakom jezercu nije,unistava zelene alge koje mogu nastati jer je jezerce vani i stalno na suncu pa je voda bistra,isto tako unistava bakterije i parazite pa poboljsava kvalitetu vode,na dobre bakterije ne utjece jer su one vezane za bio materijal i podlogu pa ih u vodi nema u vecem broju

uv sterilizator ima prednosti i svoje mjesto u filtracijii,tko zeli neka ga stavi,tko ne nemora ali reci da je bacanje novaca je obicna glupost
Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo što za svemir nisam siguran.
A. Einstein

no avatar
tony_ri

Poslao/la tony_ri » ned lip 05, 2011 6:46 pm

miki007 je napisao/la:pozdrav ekipa

imam jezerce od neki cca 2000 l, i posto mi se voda jako prlja narucio sam si ovaj filter za bazene
Prilog 391.jpg više nije dostupan.

e sad cuo sam da taj filter nije dovoljan..znači da bi trebao napravit neku kantu s filter materijalima

Sad bi trebo vasu strucnu pomoć pošto sam novi u svemu ovom..znaci neki primjer te kante,koji filter materijal,kako ga poslagat,kako spojit kantu s filterom..znam da tražim mnogo al mi je gitno..imam svatove za neki mjesec dana i htio bi da moje jezero do tad zablista..
Tako da mi je vaša pomoć važna ko da mi je život u pitanju..hehe.. Smiley

zahvaljujem se na svemu!! Klap Klap

evo par ideja

1.jpg

2.jpg

cetke mozes i ne moras staviti,po meni su bolje za grubu mehanicku filtraciju pa se spuzve sporije prljaju
Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo što za svemir nisam siguran.
A. Einstein

Natrag na Vrtni ribnjaci

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.