Puno pitanja

od a-ž ... gradnja, opremanje, parametri, organizmi...
no avatar
martina1306

Puno pitanja

Poslao/la martina1306 » čet ruj 09, 2010 9:27 am

Bok! Nova sam ovdije kao sto vidite pa se nadam da ce te mi pomoci
Citala sam sve sto ste pisali o filterima i pumpama i pocenito o vodenim vrtovima pa vidim da se dosta razumjete u tome pa se nadam da ce te i meni moci pomoci

U planu nam je gradnja vodenog vrta neznam jos dimenzije (dvoriste nam je u izgradnji) znati cu koz mjesec dana zanima me ovo
Svugdje (ako se ne varam) pumpe idu u bazencic, da li postoji pumpa za vodu koja stoji van bazena; tipa kroz cijev vuce vodu van i prolazi kroz filter i sa drugom cijevi se vraca u bazen. A ta druga cijev bi bila povisena kao da voda pada iz nekog cupa ili da ide iz kamena takav mi je plan napraviti.bazen ce biti od betona pa mi je to bitno ako ima takvih pumpa da odma napravimo izlaz vode.

Filter bi sami radili .ovo vezano uz pumpu me najvise zanima da znam ako pumpa mora ici u vodu radi dimenzija bazencicaa bazen ce biti od betona pa mi je to bitno ako ima takvih pumpa da odma napravimo izlaz vode

zasad toliko javim se kad se bude pocelo kopati i graditi (ako skuzim kako fotke stavit bit ce i slika :vino: )
Hvala puno

MI 2

Re: Puno pitanja

Poslao/la MI 2 » čet ruj 09, 2010 11:06 am

imas takvih pumpi kao sto bi tebi trebala u skoro svakom vrtnom centru.budu nesto skuplje i vece ali nije neka razlika.probaj vidjet u brico store , bauhaus , kaufland , pevec .........
if art is a crime my God forgive me

uz Dubrovačku postojala je jos samo Labinska republika

TomeZD

Poslao/la TomeZD » čet ruj 09, 2010 3:33 pm

martina mislim da ima takvih pumpi ali ako bas zelis pumpu pumpu za jezerce...odi u pet cluba na relji oni ti prodaju dosta tetrinih proizvoda specijalizirani za jezerca!
p.s-bolje napravi od folije jezerce,imas u baumaxa i nije toliko skupo koliko ce te doci cimenat itd...

no avatar
martina1306

Poslao/la martina1306 » čet ruj 09, 2010 4:24 pm

cementa i tih stvari imam tako da tu ne tribam nista dodatno trositi
znaci da obidem pet shop na relji. put pod noge cim bude vrime lipo :kisa: hvala na brzim odgovorima

TomeZD

Poslao/la TomeZD » čet ruj 09, 2010 5:00 pm

martina1306 je napisao/la:cementa i tih stvari imam tako da tu ne tribam nista dodatno trositi
znaci da obidem pet shop na relji. put pod noge cim bude vrime lipo :kisa: hvala na brzim odgovorima

ali ipak ti preporucam foliju jer je cement jako zeznut!
imam ja vec 5 godina jezerce od folije i eno ga...kao da je novo! :)
a za biljke samo meni kazi...na proljece odem na jezero i donesem ti nesto!

no avatar
martina1306

Poslao/la martina1306 » čet ruj 09, 2010 6:24 pm

imam 3 lopoca peruniku i neku ukrasnu travu :D fali samo jezerce i ribice jos
ali hvala na ponudi

TomeZD

Poslao/la TomeZD » čet ruj 09, 2010 9:10 pm

martina1306 je napisao/la:imam 3 lopoca peruniku i neku ukrasnu travu :D fali samo jezerce i ribice jos
ali hvala na ponudi

napravi dovoljno veliko jezerce za koi šarane :) :)

Natrag na Vrtni ribnjaci

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.