kako da postavim jecmenu slamu u jezerce?

od a-ž ... gradnja, opremanje, parametri, organizmi...
no avatar
daddo

kako da postavim jecmenu slamu u jezerce?

Poslao/la daddo » ned srp 11, 2010 7:52 pm

Pozz svima,

kao totalni newbie,naravno,trebam pomoc. moje jezerce je staro 8 dana i voda je toliko zelena da se apsolutno nista ne vidi kroz nju. jezerce je kruznog oblika promjera 3 m i dubine 90-ak cm. iz vasih postova sam saznao da je to normalno i da jecmena slama pomaze protiv algi ( jezerce je na suncu od 10-18 h ). posadio sam 3 lopoca i vec je 9 listova na povrsini! leca i krocanj stizu. i bdw, ako netko ima viska vodenog zumbula bio bih zahvalan da mi se javi. :)
e da, dakle moje je pitanje slijedece-imam slamu ali u sto da ju stavim prije stavljanja u jezerce? trebam li ju isprati?

Tnx na pomoci

no avatar
majstor76

Re: kako da postavim jecmenu slamu u jezerce?

Poslao/la majstor76 » ned srp 11, 2010 8:12 pm

A da pustis malo da ti se ribnjak formira a ne nakon 8 dana odmah lijecit alternativnim metodama. Natrpaj bilja i sve ce doci na svoje

no avatar
daddo

Poslao/la daddo » ned srp 11, 2010 8:41 pm

ok, ako misliš da je tako najbolje, pričekati ću. imaš neki 'time frame' u kojem bi mogao očekivati poboljšanje?

no avatar
majstor76

Poslao/la majstor76 » ned srp 11, 2010 8:56 pm

Imam mali ribnjak koji je cijeli dan na suncu i u pocetku sam 2-3 puta dnevno morao sa mrezicom skupljat alge (iako, nisam nikad imao zelenu vodu, uvijek klasicne zelene niti). No , kako sam dodavao bilja tako sam sve manje i manje morao skupljati alge tako da sad nema algi ni da ih trazim. Sto se tice nekog timeframea to mi je tesko prognozirati jer nemamo ni slicne ribnjake, sve ti u biti zavisi o kolicini bilja i brzini kojom ce se razmnozavati. Idi prvo na plutajuce bilje jer ono izvlaci hranjive tvari iz vode pa kad se voda izbistri onda sadi na dno. Lopoci obozavaju mulj pa ako mozes neka budu u njemu a ne samo u nekoj kanti sa sljunkom.
Uglavnom , u akvaristici i ribnjacarstvu treba biti strpljiv, nema nista na brzinu. Meni je dobar izvor bilja bili i lokalni potoci i jezera pa se mozes i tamo zaletiti i pogledati cega ima pa makar i malo trske.
Budem postao filmic mojeg mini ribnjaka pa pogledaj

no avatar
daddo

Poslao/la daddo » ned srp 11, 2010 9:13 pm

super savjet,tnx! meni je Kupa vrlo blizu pa mogu to sve bilje preseliti u svoje jezerce!
ja nemem niti algi nego odvratnu zelenu vodu i filija više nije crna nego isto pozelenila!

JohnnyV

Poslao/la JohnnyV » ned srp 11, 2010 9:55 pm

Čuj kupsko bilje ti bude propalo dok se ne navikne na tvoje jezerce,a majstor ti je već rekao stavi što više plutajućeg bilja ono će ti zatvorit potrebno svjetlo algama koje se razvijaju u vodi i uzimat im hranjivo a voda će ti se s vremenom razbistrit. Naoružaj se strpljenjem, ne žuri jer u akvaristici to ne pomaže.

no avatar
majstor76

Poslao/la majstor76 » ned srp 11, 2010 10:20 pm

Evo pogledaj si ovaj moj filmic

http://www.youtube.com/watch?v=RB59MIl1kjw

mrljo#2

Poslao/la mrljo#2 » pon srp 12, 2010 5:25 am

....strpljiv spašen!!, no obzirom da ti je jezerce na najvećem suncu u udarnom terminu a imaš oko 2-3 m3 vode...., bojim se da te tu nebude spasila ječmena slama. Isto tako, obzirom na sunce cijeli dan niti plutajuće bilje nebu najbolje uspijevalo, no vodena kuga i tvrdi rogolist već da. Nisi spomenuo da li misliš imat vodeni vrt ili kombinaciju s kakvom živinom?
Zadnja izmjena: mrljo#2; pon srp 12, 2010 8:59 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Moly Birth

Poslao/la Moly Birth » pon srp 12, 2010 9:57 am

majstor76 je napisao/la:Evo pogledaj si ovaj moj filmic

http://www.youtube.com/watch?v=RB59MIl1kjw

Super kada

no avatar
daddo

Poslao/la daddo » pon srp 12, 2010 5:58 pm

imam 12 ribica u jezercu. dakle, plutajuce bilje najbolje rjesenje? gdje mi je u Zg najbolje to kupiti?

Sljedeća

Natrag na Vrtni ribnjaci

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.