jezerca, ribnjaci & komarci

od a-ž ... gradnja, opremanje, parametri, organizmi...
nea007

jezerca, ribnjaci & komarci

Poslao/la nea007 » pet lip 11, 2010 10:14 am

bok ljudovi:)
radi vlastitog problema na vikendici, informirala sam se nedavno u vezi vode i posuda ispunjenih vodom koje stoje na van oko kuće, jer izgleda da su u ljetnim danima takve posude RAJ za legla komaraca. :roll:

citala sam da licinke ne podnose bakar pa bi trebalo u posude s vodom staviti 2-3g/l bakrenih zica te ih mijenjati svakih mjesec dana. navodno bakar ubija ličinke.

sta vi cinite po tom pitanju?? ako uopce išta činite :P
otvaram ovu peticiju u ime svih onih kojima je smajlic lijepe tete koja zaigrano flešaje svojim sisama prirastao srcu, te vas lijepo molim da svoj glas date kako bi nam je dragi admini vratili, i time nam uljepsali ove hladne zimske dane. :jump:

no avatar
majstor76

Re: jezerca, ribnjaci & komarci

Poslao/la majstor76 » pet lip 11, 2010 10:36 am

Meni je zanimljiva bakterija koja unistava larve komaraca

http://en.wikipedia.org/wiki/Bacillus_t ... sraelensis

To je neka vrsta bio pesticida i postoje komercijalni proizvodi koji sadrze tu bakteriju.
Za vodene povrsine koj nisu ribnjaci ili jezerca tj. koje su samo posude s vodom(za skupljanje kisnice recimo) dobra je ideja uliti ulja koje ce napraviti sloj na povrsini i sprijeciti dotok zraka koji treba licinkama.

Od zivotinjskog svijeta koji jede licinke se preporuca Gambusia affinis

http://en.wikipedia.org/wiki/Mosquitofish

MI 2

Poslao/la MI 2 » pet lip 11, 2010 10:44 am

ej nea.eto ja ti mogu dat par tisucica gambuzije.pa ako ti trebaju navratite ti i H do nas jedan vikend.
if art is a crime my God forgive me

uz Dubrovačku postojala je jos samo Labinska republika

nea007

Poslao/la nea007 » pet lip 11, 2010 11:10 am

ev taman citam o toj gambuziji. pa to je "hladnovodni gupi" koji jede licinke komaraca! :haha:

a čekte, ako ubacim gambuzije u te bačve s vodom za kišnicu.. se trebam ja sta jos brinuti za njih?? kako to ide MI2? i kolko ih ide na kolko vode? jel brže one jedu il se komarci brze množe? :D
i jel ces mi moc poslat po busu? :-[ . jer ljetujemo u dalmaciji pa nam nije bas zgodno ic u istru po te ribe.

uh koliko pitanja :tup:
otvaram ovu peticiju u ime svih onih kojima je smajlic lijepe tete koja zaigrano flešaje svojim sisama prirastao srcu, te vas lijepo molim da svoj glas date kako bi nam je dragi admini vratili, i time nam uljepsali ove hladne zimske dane. :jump:

MI 2

Poslao/la MI 2 » pet lip 11, 2010 11:57 am

da tako nekako.nesto kao gupy ali ima veci br mladih kod okota i brze se kote,tako da ne mogu komarci toliko licinka okotit koliko gambuzija moze pojest.jednom kad ih pustis u divljinu nema vise brige za njih.kod nas u istri gdje god ima vode ima i gambuzije.
if art is a crime my God forgive me

uz Dubrovačku postojala je jos samo Labinska republika

ragazza

Poslao/la ragazza » čet srp 22, 2010 9:08 am

Ja sam stavila divlje ribe crvenoperke i zutooke koje odlicno obavljaju posao hraneci se sa larvama i svime sto sleti na povrsinu vode.Isto tako i zabice se hrane njima

Natrag na Vrtni ribnjaci

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.