nametnik

Bolesti i liječenje morskih organizama
no avatar
escape

nametnik

Poslao/la escape » sub srp 28, 2012 7:29 pm

prije 7 dana sam uocio da su ribice dobile bijele tockice po sebi i sad nakon tjedan dana sve su se izlijecile osim dvije.
Kako sad dalje, da ih ostavim jos par dana u tom lijeku ili da te dvije izoliram u drugi manji akvarij??
I da li taj nametnik prezivi u akvariju pa ga ribe mogu opet dobit ili moram mijenjat svu vodu i prokuhat kamenjcice ??

Šima-pž

Re: nametnik

Poslao/la Šima-pž » sub srp 28, 2012 7:43 pm

prije svakog lijecenja bi trebao dobro usisati podlogu i nakon lijecenja isto tako dobro usisati podlogu.

s cime si lijecio?
koliko ribica?
ako promjenis svu vodu trebas ciklirati aq ispocetka

no avatar
escape

Poslao/la escape » sub srp 28, 2012 8:03 pm

general tonic - tetra medica
9 ribica toplovodnih
,ako cikliram akvarij, jel mogu ribe bit u malom koji nije cikliran ili ce se opet razbolit??

Šima-pž

Poslao/la Šima-pž » sub srp 28, 2012 9:26 pm

ribe nemogu uopce biti u cikliranom akvariju jer kasnije dolazi do problema
a od koje bolesti si ih lijecio?
koliko dugo i na koji nacin si lijecio?

no avatar
escape

Poslao/la escape » sub srp 28, 2012 11:19 pm

a imale su bijele tockice po sebi , kao zrnca soli tocno tjedan dana, samo sam ubacio tu tekucinu u akvarij i voda je pozelenila , slijedio sam uputstva s kutije

no avatar
escape

Poslao/la escape » ned srp 29, 2012 2:19 pm

mozda glupo pitanje ali sta napraviti kad vidim da ribici vise nema spasa, lezi naopaceke na dnu i ima jos malo snage ali nevjerujem da ce se oporavit, da joj skratim muke i kako ili da je pustim da umre :( ?

no avatar
dragan_ba

Poslao/la dragan_ba » pon srp 30, 2012 6:22 pm

slican problem sam imao sa ich parazitom, vjerojatno se neko sjeca...uglavnom, po mom iskustvu, ako nisi na vrijeme reagirao ne ocekuj previse, meni je od 28 komada samo 1 zebrica ostala i 2 korica. te sto se prevrcu i daju zadnje znake zivota sigurno nece prezivjeti a ti sam odluci sta ces s njima,gledati ih ili ne, ishod je jednak. pokusaj pored tog lijeka dici temp vode na 29-30, baci soli malo u vodu (to im ne moze skoditi), tako sam i ja pokusao no kasno ipak...

Natrag na Bolesti

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.