Dojmovi o lijekovima, vitaminima, hrani

Sve što ne spada ni u jednu rubriku

Lára

Dojmovi o lijekovima, vitaminima, hrani

Poslao/la Lára » ned tra 29, 2012 11:02 am

Kao što naslov kaže, ukratko, vaši dojmovi o proizvodima na tržištu. Primjetila sam dosta tema o pojedinim hranama a novaci se obično zbune kad vide ponudu lijekova (bar ja), pa da sve bude na jednome mjestu, bilo bi odlično kada bi svatko napisao što je koristio ili koristi i koliko je vrijedno ulagati novac u to.

S obzirom da se akvaristikom bavim svega nešto više od 5 mjeseci, nisam isprobala ni 10% ponuđenih proizvoda (ne računajući hranu).

Koristila sam/još uvijek imam kod sebe (ništa osim AquaSavea nije potrošeno):

Hrana:
TetraGoldfish Granules - nisam zadovoljna kao, vjerujem, ni većina čuvara zlatnih. Ne tonu, napuhuju ribe (čak i namočene).

TetraGoldfish Flakes - moji ju obožavaju iako mi se osobno ne sviđa sastav hrane - sadrži previše mesnog, a nisam sigurna ni koliko je kvasac .. dobar za ribe (osim vitamina B)

sera goldy - sadrži više biljnog, što je dobro za zlatne, bolje nego Tetrino (ribe ju, normalno, jedu)

JBL Betta - pa.. moji nisu oduševljeni njome. Betta (m) ju još uvijek odbija jesti, rijetki su dani kad prihvati.

sera vipan - kupljena kao zamjenska hrana za JBL bettu i bette ju vole. Platy i gupiji također jedu.

TetraWaferMix - svi obožavaju te tablete: bette, coryji, platy, zlatne, gupiji, oblaci, kozica, puževi, žaba

Tropical Caridina nano sticks - hmm, teško tonu pa ih nitko ne pokupi, tako da još nisam vidjela da ih je Marius jeo

Tropical DafniaReptiles - žabac je lud za time

Tropical Spirulina Super Forte - jedu i veliki i mali, osim zlatnih jer one ne smiju jesti s površine a taj prah sporo tone

Tropical Dafnia pulex (za ribe) - jedu svi osim oblaka (white cloud mountain minnow), njima valjda ne odgovara

Tropical Brine shrimp; Tubifex - jedu svi osim kozice

TetraFreshDelica Bloodworms - svi se "dave" u tome, čak i kozica

sera FD Bloodworms - nitko još nije odbio

Vitamini:

JBL Atvitol - vrijedi svake lipe

Lijekovi:
TetraGoldMed - ni Baktopur mu nije do koljena; blag ali djelotvoran, imala sam početak fungusa kod zlatnih - taj lijek riješio (uz dodatak Atvitola); telaskopa sam slučajno "usisala" kod čišćenja dna (a kad se uvijek motaju :ne: sve moraju vidjeti, dirnuti) - imala je oblik cijevi na jednoj strani trupa - izliječeno GoldMedom za tjedan dana

TetraGeneralTonic - koristila sam ga jednom, kao prevenciju i to u pola doze zbog coryja - oblaci, coryji, gupiji nisu reagirali na njega, ali je na platija loše djelovao - riba je problijedjela i počela ubrzano disati pa sam ju morala izvaditi van, oporavila se u vodi bez tog lijeka, s dodatkom malo soli (prstohvat na 3 L)

sera Baktopur - korišten kod fin rota kod zlatnih, icha kod bette, ozlijede kod oblaka (mjehurići iz spužvastog filtra ga izbacili iz akvarija, nisam sigurna kuda jer je poklopljeno, riba izgledala mrtvo ali sam ju ipak stavila u šalicu s vodom i mali proplivao iako u jadnom stanju, kap Baktopura svaki drugi dan) - izliječeno za 6 dana

Ostala sredstva:
Tetra Goldfish AquaSafe - odličan

sera Aquatan - puževi i ja smo alergični na njega

Tetra NitrateMinus - dobar, djeluje iako nepotreban jer se djelomičnim izmjenama vode dobiju isti rezultati

Dajana Clear Aqua - koristan kod usisavanja dna, ako zamutite vodu, za drugo nisam koristila pa ne znam koliko je djelotvoran

To je sve za sada.
Posebno me zanima je li itko probao JBL Aradol (Argudol), vrijedi li ga imati? Strah me crva i, iako se još nisam susrela s njima, želim biti spremna.
Zadnja izmjena: Lára; ned tra 29, 2012 12:34 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
"Undoubtedly read, take information, talk with other hobbyist."
Daniela Rizzo, TropicalFishHobbyist Magazine (february 2012)

jasmina
Brick Lady
Brick Lady

Re: Dojmovi o lijekovima, vitaminima, hrani

Poslao/la jasmina » ned tra 29, 2012 11:06 am

Jako dobra tema! To mora biti pod "važno"

mirza
Moderator
Moderator

Poslao/la mirza » ned tra 29, 2012 11:20 am

jel ovde spadaju ljekovi namjenjeni za akvaristiku ili mogu i drugi neki koji nisu namjenski za akvaristiku kao eritromicin koji ubija cijano bakteriju i sl.
no brain no pain

Lára

Poslao/la Lára » ned tra 29, 2012 11:35 am

melek je napisao/la:jel ovde spadaju ljekovi namjenjeni za akvaristiku ili mogu i drugi neki koji nisu namjenski za akvaristiku kao eritromicin koji ubija cijano bakteriju i sl.

Jasno, dok je god vezano uz akvaristiku. Ne mora na proizvodu pisati da je za riješavanje algi, puževa ili dezinfekciju akvarija i dekoracija. (:
Dobrodošli su i recepti za pravljenje hrane za ribe.

jasmina, a dojmovi? :-D

adrianzg

Poslao/la adrianzg » ned tra 29, 2012 4:58 pm

Meni se od hrane pokazo odličnim SAK energy-ne muti vodu i sve ga ribe obožavaju,a od lijekova su mi izvrsni se pokazali EasyLife multicura i antispot,te od sere baktopur....

no avatar
fubar

Poslao/la fubar » pon tra 30, 2012 10:36 am

Odlicna tema!!! Pogotovo sto je na trzistu stvarno ogroman izbor svega...

Pa evo i par mojih (u akvariju su guppyi, crne i crvene neonke, kory panda, švertovi, botia klaun, sijamski algojed i ancistrusi).

JBL NovoPleco
Tonuce tablete za ribe dna, odmah potonu, vrlo sporo se tope i ne mute vodu. Jedu ih ancistrusi (obozavaju) i koriji, ali prigrizu i sve ostale, aklo sto ostane. Uz to, pakiranje je izuzetno ekonomicno tako da prilicno dugo traje.

JBL NovoVert
Biljna hrana u listicima. Listici su dosta veliki i neujednaceni, pa ih malo izmrvim. Time hranim ribe dva puta tjedno, cisto promjene radi. Koliko vidim, sve ih jedu, od botije do ancistrusa.

Tetra TetraMin
Univerzalna hrana, sve ribe to posciste za par minuta.

Tropical Supervit
Takodjer univerzalna hrana u vecim listicima pa ih isto malo razmrvim. Cini mi se da ribe to brze potamane nego TetraMin.

Tropical Daphnia vitaminised
Za daphniom su lude sve ribe, tako da na dno za korije i ancistruse vrlo malo toga padne.

Od nedavno koristim Tropical hranu i cini mi se da je hrana odlicna, ne rastapa se, riba je voli... tako da namjeravam jos uzeti i nesto s tubifexima i spirulinom.

Mozda ce nekom biti zanimljiv princip hranjenja, hranim ribe jednom dnevno (ujutro) i tako da im svaki dan variram hranu:
pon: univerzalna
uto: univerzalna + tablete
sri: biljna (NovoVert)
cet: univerzalna + tablete
pet: biljna
sub: dafnia + tablete
ned: post i cisecnje akvarija.

Ja sam zadovoljan s rezultatima, ribe su zdrave, nijedna nije plivala ledjno... tako da za sada nastavljam tako (iako me nekad svrbe prsti i ne znam da li im je dovoljno hrane pa jos malo dosolim... a cini mi se da bi pojele svu kolicinu koja im se ubaci).

Lára

Poslao/la Lára » pon tra 30, 2012 1:53 pm

fubar je napisao/la:Mozda ce nekom biti zanimljiv princip hranjenja, hranim ribe jednom dnevno (ujutro) i tako da im svaki dan variram hranu:
pon: univerzalna
uto: univerzalna + tablete
sri: biljna (NovoVert)
cet: univerzalna + tablete
pet: biljna
sub: dafnia + tablete
ned: post i cisecnje akvarija.

Ja sam zadovoljan s rezultatima, ribe su zdrave, nijedna nije plivala ledjno... tako da za sada nastavljam tako (iako me nekad svrbe prsti i ne znam da li im je dovoljno hrane pa jos malo dosolim... a cini mi se da bi pojele svu kolicinu koja im se ubaci).

Moji imaju meni i to za parni i za neparni tjedan. :-D
Neparni tjedan:
Vrijeme
07:30
20:30
Ponedjeljak
Z: sera Goldy;
B: sera vipan;
Ž, K, P: wafer mix
Brine Shrimps
JBL Atvitol

Utorak
zeleno povrće
JBL Atvitol

Srijeda
FD Bloodworms;
caridina nano sticks
voće

Četvrtak
Z: Goldfish flakes;
Ž: Dafnia Reptiles;
B, K, P: JBL Betta
narančasto povrće

Petak
JBL Atvitol
Z, B, Ž: Tubifex crvi;
K, P: wafer mix

Subota
zeleno povrće
žuto voće

Nedjelja
kiša/vodene buhe
JBL Atvitol

Parni tjedan:
Vrijeme
07:30
20:30
Ponedjeljak
Z: sera Goldy;
B: sera vipan;
Ž, K, P: wafer mix
Brine Shrimps
JBL Atvitol

Utorak
zeleno povrće
JBL Atvitol

Srijeda
kiša/ličinke komaraca;
caridina nano sticks
voće

Četvrtak
crveno povrće
Z: Goldfish granules;
Ž: Dafnia Reptiles;
B, K, P: JBL Betta

Petak
JBL Atvitol
Z, B, Ž: Tubifex crvi;
K, P: wafer mix

Subota
zeleno povrće
zeleno voće

Nedjelja

Blagdani: post, ne hraniti!
I to im dajem svakome onoliko koliko im je veliko oko. Moji svi jedu iz ruke tako da se ne dogodi da netko dobije više a netko manje. Dobiju taj jedan griz i bok. Kakvih 2-5 min.. sve ode u par sekundi.

no avatar
najana

Poslao/la najana » uto stu 15, 2016 8:23 am

no avatar
ong1599623

Poslao/la ong1599623 » čet stu 17, 2016 10:21 am

no avatar
patcha2565

Poslao/la patcha2565 » pet stu 18, 2016 10:02 am