niska temperatura

Kako pripremiti idealnu vodu za vaše ribe
no avatar
akvafishkc

niska temperatura

Poslao/la akvafishkc » ned pro 08, 2013 9:29 pm

poz, evo ja prelazim sa hladnovodnih u toplovodne al sad imam jedan slatki veliki problem, naime gdje god tražim i čitam piše da na akvarij kakav ja imam (300 litara) ide grijač od 300w, e sad naišao sam i na tabelu koja kaže 2 grijača od 300... sve je to ok a problem je taj šta uz sve to ja nemam poklopac al njega još mogu i nabavit, nego temperatura sobe, tj. hodnika gdje če bit je extremno niska preko zime jer se hodnik ne grije... pa bih vas pitao jel moguče da grijači i kolko griju zadovoljavajuče takav akvarij u hladnom hodniku preko zime kojem temperatura doseže i blizu nule :o , hvala

no avatar
Marco01

Re: niska temperatura

Poslao/la Marco01 » ned pro 08, 2013 9:38 pm

Mislim da bi jednom kad zagrije mogao zadrzavat tu temp, ali ce ti se znatno povecat racun za struju. Moj savjet, ako jos nemas toplovodne pricekaj da zima prođe, pa onda polako kreni..

no avatar
akvafishkc

Poslao/la akvafishkc » ned pro 08, 2013 9:46 pm

ok je to al doći če i druga zima ... mislim si da probam sa 2 grijača makar pa da vidim sa praznim akvarijem ionako sam ga več napunio i stavio da ciklira za hladnovodne al se prdomislio ipak i idem na toplovodne...ili če funkcionirat ili ono jako loše morat ču sve praznit opet i selit grrr

zdravko

Poslao/la zdravko » ned pro 08, 2013 9:51 pm

Ako već želiš prijeći na toplovodne a imaš problem sa hladnim prostorom onda moraš premjestiti akvarij u topliju prostoriju.
Tako će ti grijači trošiti manje. Sam si već shvatio da te isti problem čeka iduće zime.
OSIJEK NEPOKORENI GRAD

no avatar
merlin

Poslao/la merlin » pon pro 09, 2013 7:30 am

Imaš grijače Jäger koji su predviđeni za veće litraže.
Ja imam Jäger 300 W http://www.aquashop.hr/Product-J%C3%A4ger-300-W_552.aspx?gid=30&art=varianta na 230L i radi bez problema

Dexter
Administrator
Administrator

Poslao/la Dexter » sri pro 11, 2013 8:21 am

Kako kolege već kažu-aqua u topliju sobu-ali i jedan grijač od 300w ti je sasvim ok...
Ako nemaš poklopca improvizirano stavi komad prozirnog plexija da ti zadržava toplotu i isparavanje tople vode...
Ali kad nemaš poklopca-kakva je rasvjeta u pitanju?

no avatar
akvafishkc

Poslao/la akvafishkc » sri pro 11, 2013 3:45 pm

hvala svima... Dexter negdje sam naveo al nije ovdje u postu, neonska lampa mi je iza akvarija, kako je dimenzija visine aq 50 a onaj ukrasni poster za pozadinu cca 40 taman je došao ispod tog postera i odlično iz dna akvarija prodire svjetlost, a razmišljao sam več o nekom brzom rješenju poput plastike ili nečeg slično za poklopac pa ču sa vremenom ubrzo i na neko bolje estetičko rješenje priječ

no avatar
akvafishkc

Poslao/la akvafishkc » sub pro 14, 2013 7:28 am

evo samo da reknem buduči da sam kupio 300w grijač i stavio za probu u hladnom hodniku, ali nije digao temperaturu na zadovoljavajuču, sad čekam sa raba da dođe još jedan grijač pa ču testirat sa 2 grijača, ukoliko ne zadovolje ni 2 akvari ču preselit u grijanu prostoriju... a baš sam razmišljao i da uspijem sa drugim grijačom šta u slučaju da nestane struje na duže vrijeme pa ribe če se pomrznut ?!

renatofil

Poslao/la renatofil » ned pro 15, 2013 6:53 pm

Mislim da ti jedan grijač mora biti dovoljan. Treba malo vremena da postigne zadanu temperaturu, ali sigurno mora biti dovoljan. Akvarij bi sigurno bio lijepši ukras u dnevnoj sobi da možeš uživati u njemu, ali ako je tvoj izbor hodnik, onda neka bude.
Prošle zime sam bio na moru deset dana i temperatura se u sobi spustila na nekih 10 stupnjeva, ali je moj grijač od 200W na 200 litara vode radio svoj posao bez problema, zadanu temperaturu od 26 stupnjeva je održao.
Normalno, grijač će se češće paliti i samim time potrošiti više struje. Sve je to gušt, a gušti se plaćaju i za cijenu se puno ne pita.

no avatar
akvafishkc

Poslao/la akvafishkc » ned pro 15, 2013 10:18 pm

kažem ti moj od 300 ne uspjeva držat temp, jest hodnik jako hladan i to da kažem da je kuća u etažama pa šta se vidljivosti tiče nema boljeg mjesta od tog hodnika a opet nemogu ga stavit u dnevni jer imam malu djecu pa je i bez njega "tjesno" ... sad očekujem kroz svaki dan drugi grijač da dođe sa raba, mislim da nebi trebalo bit problema jer izmjerena temp sa jednim je 19c šta je umalo i dovoljno, da je barem malko hodnik topliji a i da imam adekvatan poklopac ,ovako sam morao improvizirat šta sam imao tako da nije 100% učinkovit šta se propusta tiče a ni estetike... i za kraj još samo da kažem da je tu i zračna pumpa koja hladan zrak iz hodnika direktno po vodi raspršuje i to ima veliku ulogu

Sljedeća

Natrag na Priprema vode

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.