čišćenje dna akvarija

Kako pripremiti idealnu vodu za vaše ribe
no avatar
rumbica

čišćenje dna akvarija

Poslao/la rumbica » sub stu 26, 2011 11:23 pm

Pozdrav!! U Pet shopu sam vidjela da ima za kupiti pumpice ili tako nešto, kojem je isključivo namjena usisavanje smeća sa dna akvarija. Zanima me da li to netko ima, i kakva su iskustva s tim?

no avatar
leonora

Re: čišćenje dna akvarija

Poslao/la leonora » ned stu 27, 2011 12:04 am

rumbica je napisao/la:Pozdrav!! U Pet shopu sam vidjela da ima za kupiti pumpice ili tako nešto, kojem je isključivo namjena usisavanje smeća sa dna akvarija. Zanima me da li to netko ima, i kakva su iskustva s tim?

imala sam, mogu rec da pokupi sve smece sa dna ali i dosta zamuti vodu pa treba neko vrijeme da filter napravi svoje

no avatar
ovcica

Poslao/la ovcica » ned stu 27, 2011 12:12 am

Ja sam napravila nešto takvo s malom janinom flašom i crijevom. Nakon što se ispraksiraš radi ok. Dosta toga usisa a ako mi se digne nešto nečistoće pričekam s paljenjem filtera desetak minuta da se to slegne.I kada dodajem friške vode pažljivo je sipam uz stijenku akvarija baš zbog smeća koje se zna dignuti.

Dexter
Administrator
Administrator

Poslao/la Dexter » ned stu 27, 2011 8:29 am

ovcica je napisao/la:Ja sam napravila nešto takvo s malom janinom flašom i crijevom. Nakon što se ispraksiraš radi ok. Dosta toga usisa a ako mi se digne nešto nečistoće pričekam s paljenjem filtera desetak minuta da se to slegne.I kada dodajem friške vode pažljivo je sipam uz stijenku akvarija baš zbog smeća koje se zna dignuti.

Potpisujem način rada čišćenja dna :au:

jasmina
Brick Lady
Brick Lady

Poslao/la jasmina » ned stu 27, 2011 11:29 am

Ako ti nije baš jasno, evo detaljnije:

jedan kraj crijeva pomičeš po dnu akvarija, drugi kraj naravno stoji u posudi izvan akvarija kako bi prljavština i voda mogli istjecati u nju.

Sada malo fizike i logike:
Drugi kraj uvijek mora biti ispod razine dna akvarija, inače voda naravno neće padati prema van ;-) (zakon spojenih posuda)
Što je usisni dio širi od same cijevi, to se nad većom površinom dna uzima naravno manja količina vode. Zato spominjenje male odrezane bočice. Za njeno grlo zatakne se crijevo, a široki odrezani dio dotiče dno. Time izbjegavaš usisavanje kamenčića s podloge :-)
I naravno, KAKO započeti usisavanje? Gurneš li crijevo u akvarij ništa se neće dogoditi. Moraš stvoriti tlak. Ili malo povuci ustima s drugog kraja kao na slamku (ne moraš piti, samo usiši nakratko :D ) ili najrpije pod pipom natoči vodu u crijevo pa takvo napunjeno uroni u akvarij, učinak je isti :-)

no avatar
student

Poslao/la student » uto stu 29, 2011 4:55 pm

Ja sam uzeo u jednoj prodavaonici u Osijeku (na pp ime jel neznam jel smijem ju reklamirat) ovako nesto za 20 kn ,vidim da ima i na e-bay za kupit za slicnu cijenu.

http://imageshack.us/photo/my-images/88/capturenqp.jpg/

BareSt

Poslao/la BareSt » ned pro 04, 2011 11:15 pm

Ja također imam gumu i prerezanu bocu Jane,,,funkcionira odlično!

no avatar
abaddon1234

Poslao/la abaddon1234 » sri lis 26, 2016 4:43 am

vidim da ima i na e-bay za kupit za slicnu cijenu. :evil:
คาสิโนออนไลน์ไทย

Natrag na Priprema vode

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.